Mistrzostwo Świata dla Eweliny Weiss!

Dodano: 23 listopada 2019

Znakomite wieści dotarły do nas z Budapesztu, gdzie w miniony weekend odbywały Mistrzostwa Świata Juniorów „IFBB World Junior Bodybuilding and Fitness Championship & Women Fit Model World Cup”. Siedemnastoletnia kulturystka Ewelina Weiss, która od urodzenia mieszka we Włoszakowicach, wywalczyła na nich pierwsze miejsce i złoty medal.

Podczas Mistrzostw Świata na Węgrzech włoszakowiczanka startowała w kategorii Juniorki 16-20 lat, ponad 163 cm wzrostu. Choć jej debiut kulturystyczny miał miejsce dopiero w tym roku, to nie dała szans swoim rywalkom i sięgnęła po najważniejsze trofeum. Dzięki temu na węgierskiej ziemi wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Poniżej przedstawiamy film z dekoracji medalowej z udziałem reprezentantki naszej gminy (źródło: YT fitness and mass).

Przypomnijmy, że powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów Ewelina Weiss wywalczyła pod koniec października na odbywających się w Grodzisku Wielkopolskim Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów oraz X Mistrzostwach Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness, gdzie zdobyła dwa tytuły wicemistrzowskie.

Po raz kolejny gratulujemy ogromnego sukcesu!