Posiedzenie w sprawie ochrony przed ASF
18 stycznia 2022

Posiedzenie w sprawie ochrony przed ASF

17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji związanej z rozprzestrzenieniem się  afrykańskiego pomoru świń ASF wśród dzików. W zebraniu uczestniczył również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

Uroczystości powstańcze we Włoszakowicach i Zbarzewie
12 stycznia 2022

Uroczystości powstańcze we Włoszakowicach i Zbarzewie

W 103. rocznicę potyczki pod Zbarzewem, która miała miejsce 11 stycznia 1919 roku, przedstawiciele społeczności naszej gminy oddali cześć poległym wówczas Polakom. Bohaterskich uczestników Powstania Wielkopolskiego wspominano we Włoszakowicach oraz przy zbarzewskim pomniku, będącym jednym z najważniejszych miejsc pamięci narodowej w okolicy.

Podpisano umowę na wykonanie projektu rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie naszej gminy
11 stycznia 2022

Podpisano umowę na wykonanie projektu rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie naszej gminy

We wtorek 11 stycznia br. w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. we Włoszakowicach podpisano umowę na wykonanie projektu budowlanego zadania pn.: „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Włoszakowice”.

Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP we Włoszakowicach
11 stycznia 2022

Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP we Włoszakowicach

W środę, 5 stycznia wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak uczestniczył w pierwszym w 2022 roku posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej we Włoszakowicach.

Gospodarka odpadami w 2022 roku.  Stawka opłaty bez zmian, harmonogram odbioru ze zmianami.
11 stycznia 2022

Gospodarka odpadami w 2022 roku. Stawka opłaty bez zmian, harmonogram odbioru ze zmianami.

To ważna wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy Włoszakowice – w 2022 roku stawki opłat za wywóz śmieci nie zmienią się. W związku z powyższym nie ma obowiązku składania nowych deklaracji. Dostępny jest nowy harmonogram wywozu odpadów na ten rok.

Rozpoczęły się gminne obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
06 stycznia 2022

Rozpoczęły się gminne obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Począwszy od 27 grudnia w całej Wielkopolsce odbywają się uroczystości związane z rocznicą wybuchu jedynego w dziejach naszego narodu w pełni zwycięskiego zrywu niepodległościowego. W gminie Włoszakowice uroczystości upamiętniające Powstanie Wielkopolskie rozpoczęły się  6 stycznia w Bukówcu Górnym.

Rozpoczęto układanie asfaltu na ulicach w Grotnikach
05 stycznia 2022

Rozpoczęto układanie asfaltu na ulicach w Grotnikach

W dniu dzisiejszym wójt Robert Kasperczak wraz z kierownikiem Zarządu Dróg Gminnych Radosławem Sierackim wizytował postęp robót w Grotnikach, gdzie dobiega końca jedna z najważniejszych inwestycji drogowych gminy Włoszakowice.

81 km na zakończenie roku
04 stycznia 2022

81 km na zakończenie roku

Gratulacje dla Arkadiusza Pawlaka
03 stycznia 2022

Gratulacje dla Arkadiusza Pawlaka

30 grudnia 2021 roku w posiedzeniu XXXV Sesji Rady Gminy Włoszakowice uczestniczył druh Arkadiusz Pawlak – nowy Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Lesznie.

Kolejny zakup sprzętu przez ZDG we Włoszakowicach
31 grudnia 2021

Kolejny zakup sprzętu przez ZDG we Włoszakowicach

Z końcem roku Zarząd Dróg Gminnych zakupił traktorek marki MITSUBISHI MT 285.

Zobacz pozostałe aktualności

Warto odwiedzić