Grupa teatralna też już działa

Dodano: 16 czerwca 2020

Grupa teatralna też już działa

Po wznowieniu lekcji w Samorządowym Ognisku Muzycznym i ponownym otwarciu sal wiejskich przyszedł czas na „odmrożenie” kolejnej formy działalności Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach. Od połowy czerwca do zajęć w tradycyjnej postaci powróciła grupa teatralno-literacka „Tajemnica słowa”, której członkowie znowu spotykają się w Salce Masońskiej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich.

Mimo że liczba osób w tym miejscu jest i musi być ograniczona (z wiadomych przyczyn), to dzieci i młodzież z zapałem przygotowują się do wystawienia „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza. Kameralna atmosfera sprzyja również inspirującym interakcjom między uczestnikami zajęć. Od przyszłego tygodnia „Tajemnica słowa” zacznie też przygotowania do wystawienia bajki „Czerwony Kapturek”. -Mamy nadzieję, że w sierpniu będziemy mogli zaprosić dzieci i rodziców na jej premierę – mówi opiekunka i instruktorka grupy Kinga Kaźmierczak.

Tymczasem już teraz zapraszamy wszystkich chętnych (bez względu na wiek) do uczestnictwa we włoszakowickich zajęciach teatralno-literackich. Odbywają się one głównie w piątki, w godzinach od 14.00 do 17.00, a zapisy do grupy prowadzone są na miejscu.

A.A.