Drugi paczkomat we Włoszakowicach, trzeci w gminie

Dodano: 24 marca 2020

Drugi paczkomat we Włoszakowicach, trzeci w gminie

Kilka dni temu Włoszakowice wzbogaciły się o kolejny paczkomat obsługiwany przez firmę logistyczną InPost. Nowe urządzenie służące do zautomatyzowanego odbierania i nadawania przesyłek kurierskich stanęło przy ulicy Leśnej 1K, na parkingu należącym do marketu Chata Polska.

Drugi włoszakowicki paczkomat jest nieco mniejszy od pierwszego, ustawionego przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 (obok Polomarketu). Posiada 77 szufladek na paczki, w tym 35 małych, 32 średnie i 10 dużych. To z kolei tyle samo, co trzecie tego typu urządzenie zlokalizowane na terenie naszej gminy, które stoi przy ulicy Prymasa A. Krzyckiego 13 w Krzycku Wielkim (obok apteki Lawenda).

Przy okazji warto przypomnieć, że paczkomaty InPost czynne są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a cena nadania w nich przesyłki zaczyna się już od 12,99 zł. Obsługa urządzenia odbywa bez udziału osób trzecich, przy pomocy wbudowanego ekranu dotykowego lub smartfona, co jest szczególnie istotne w trwającym aktualnie stanie epidemii.

A.A.