Włoszakowice doczekały się nadajnika Play

Dodano: 2019-07-12 12:46

11 lipca przy ulicy Ogrodowej we Włoszakowicach stanęła długo wyczekiwana stacja bazowa sieci telefonii komórkowej Play. Jest to trzecia tego typu konstrukcja postawiona przez spółkę P4 (właściciela Play) w naszej gminie.

Pozwolenie na budowę masztu z nadajnikiem zostało wydane już 8 marca br., lecz sama realizacja inwestycji przesunęła się nieco w czasie. Ostatecznie, po czterech miesiącach od zatwierdzenia projektu, kilkudziesięciometrowa wieża (druga taka we Włoszakowicach) stanęła na wylanych wcześniej fundamentach. Jej zadaniem (po podłączenie niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej) będzie dostarczanie sygnału sieci komórkowej okolicznym mieszkańcom, we wszystkich najpopularniejszych obecnie standardach i pasmach (w tym LTE).

Przypomnijmy, że w kwietniu br. podobne konstrukcje stanęły w Ujazdowie i przy ulicy Spokojnej w Krzycku Wielkim. Dzięki nim nareszcie skończą się problemy klientów sieci Play mieszkających lub przebywających na terenie naszej gminy, którzy ostatnio mieli spore problemy z zasięgiem telefonii komórkowej.

A.A.