Bukówieckie rondo zostanie nazwane

Dodano: 2019-07-12 09:47

Rondo położone na tzw. Wielkim Końcu Bukówca Górnego, łączące ulice Powstańców Wielkopolskich, Jana Wańskiego i Wiatraczną, będzie miało swoją nazwę. Zostanie ona wyłoniona w plebiscycie przeprowadzonym wśród mieszkańców wsi.

Wniosek o nadanie imienia bukówieckiemu rondu przedstawił wiceprzewodniczący Rady Gminy Włoszakowice Marek Wąsowicz podczas majowej sesji Rady. Jego autorem był pochodzący z Bukówca Górnego prezes Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce Damian Małecki, który w przesłanym piśmie poprosił o nazwanie ronda na cześć lotnika 300. Dywizjonu Bombowego Czesława Gębaczki – bukówczanina trzykrotnie odznaczonego Krzyżem Walecznych oraz Orderem Wojennym Virtuti Militari. Radni uznali wówczas, że tak ważna kwestia powinna zostać wcześniej uzgodniona z mieszkańcami wsi.

W związku z powyższym Rada Sołecka Bukówca Górnego postanowiła przeprowadzić plebiscyt na nazwę miejscowego ronda, w ramach którego każdy może opowiedzieć się za jedną z czterech propozycji (Rondo Zasłużonych Bukówczan, Rondo 800-lecia Bukówca Górnego, Rondo Dudziarzy Bukówieckich, Rondo Wielki Koniec) lub podać autorski pomysł. Swoje typy należy zgłaszać do 30 września br. u sołtysa Tadeusza Malepszego.

A.A., zdj. mapy Google