Sukcesy krzyckich żużlowców

Dodano: 2019-07-08 10:48

Sobota 6 lipca bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci dwóch młodych żużlowców z Krzycka Wielkiego. Tego dnia Kacper Pludra i Damian Ratajczak, bo o nich mowa, odnieśli bowiem pierwsze znaczące sukcesy w swoich karierach żużlowych.

Kacper Pludra brał udział w drugiej rundzie eliminacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanej w węgierskim Nagyhalasz, której stawką był awans do finału tych prestiżowych zawodów (uzyskiwało go pięciu najlepszych zawodników + jeden rezerwowy). Turniej składał się z dwudziestu biegów, a każdy z obecnych żużlowców startował pięć razy. W zasadniczej części rywalizacji szesnastoletni mieszkaniec Krzycka wywalczył osiem punktów, co dawało mu szóste miejsce ex aequo z trzema innymi zawodnikami. Podczas biegu dogrywkowego reprezentant naszej gminy nie dał szans swoim rywalom i zapewnił sobie wyjazd (w roli rezerwowego) na finał IMEJ, który odbędzie się 31 sierpnia na Ukrainie.

Z kolei Damian Ratajczak zanotował bardzo dobry występ w piątej rundzie Pucharu Ekstraligi 250cc, która odbywała się w Zielonej Górze. Czternastolatek z Krzycka wygrał wszystkie swoje biegi i z kompletem piętnastu punktów zajął pierwsze miejsce w zawodach. Kolejne rundy rywalizacji odbędą się 18 lipca we Wrocławiu, 1 sierpnia w Lesznie i 30 sierpnia w Grudziądzu.

Damian Ratajczak (nr 12) w trakcie jednego ze swoich biegów, zdj. Roman Biliński (źródło: www.speedwaynews.pl)

Obu mieszkańcom naszej gminy gratulujemy ogromnych sukcesów oraz życzymy dalszego rozwoju karier żużlowych!

A.A., źródło: www.wlopi.pl