Rozgrywki fair-play w Dłużynie

Dodano: 2019-07-08 11:15

Już po raz czwarty na boisku sportowym w Dłużynie odbył się Turniej Fair-Play organizowany przez gospodarzy obiektu, a więc zawodników miejscowego „Orła”, oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Piłkarska rywalizacja tocząca się w niedzielne popołudnie 7 lipca cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród okolicznych kibiców.

W corocznych rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny reprezentujące następujące miejscowości z naszej gminy: Bukówiec Górny, Dłużynę, Grotniki i Jezierzyce Kościelne. Początkowo rywalizacja między nimi, podobnie jak w minionych latach, toczyła się w myśl zasady „każdy z każdym”, dzięki czemu rozegrano aż sześć niezwykle emocjonujących meczów (każdy składający się z dwóch połów po 12 minut). Dwa zespoły, którym udało się zebrać największą ilość punktów we wstępnej fazie zawodów, walczyły następnie o pierwsze miejsce, a dwa pozostałe – o trzecie.

Po wyrównanych spotkaniach ostatecznym zwycięzcą turnieju okazała się reprezentacja Bukówca Górnego, która w finale 2:0 zwyciężyła zespół z Grotnik. W meczu o trzecie miejsce górą byli piłkarze z Jezierzyc Kościelnych, pokonując 1:0 ekipę gospodarzy.

Na zakończenie rywalizacji trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczone przez radnego gminy  Włoszakowice Mariusa Sujeckiego oraz zawodnika „Orła” Dawida Nowaka. Całą imprezę poprowadził pochodzący z Dłużyny Tomasz Kaźmierczak – od lutego br. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie, a w jej przygotowanie włączył się także Gminny Ośrodek Kultury.

D.J., zdj. D.J., L. Dudek