Mistrzowie techniki rywalizowali na orliku

Dodano: 2019-07-02 08:07

W niedzielę 30 czerwca krzycki orlik gościł trzecią odsłonę Grotniki Team Challenge, czyli turnieju sprawdzającego indywidualne umiejętności piłkarskie. O tytuł mistrza techniki walczyło w tym roku siedmiu zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w dziesięciu różnych konkurencjach, takich jak: rzuty karne, rzuty rożne, strzały w poprzeczkę, podania po ziemi, podania górą, strzały z połowy, strzały pietą z połowy, strzały do małej bramki, rzuty wolne oraz „nie kręć, że strzelisz”.

Mimo wysokiej stawki i panującego upału turniej toczył się w bardzo towarzyskiej i przyjacielskiej atmosferze. Po pierwszych pięciu konkurencjach, czyli w połowie rozgrywek, prowadził Adrian Józefowski z Grotnik (70 pkt), a drugie miejsce zajmowali ex aequo Filip Raszewski (również z Grotnik) i ubiegłoroczny zwycięzca Bartosz Stępczak z Bukówca Górnego (oboje posiadający po 65 pkt). Na tym etapie zawodów rywalizacja była niezwykle wyrównana, gdyż pozostali zawodnicy tracili do podium zaledwie kilka punktów. Jednak po dziesięciu konkurencjach tylko Adrian Józefowski (158 pkt) utrzymał swoją pozycję i to on został ostatecznym triumfatorem trzeciej edycji zmagań. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Doroziński z Jezierzyc Kościelnych (146 pkt), a na trzecie spadł Filip Raszewski (138 pkt). Pełna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

  1. Adrian Józefowski (158 pkt)
  2. Bartosz Doroziński (146 pkt)
  3. Filip Raszewski (138 pkt)
  4. Sebastian Tryjanowski (107 pkt)
  5. Bartosz Stępczak (100 pkt)
  6. Kamil Szymczak (90 pkt)
  7. Dawid Lorych (70 pkt)

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie Sportowe Grotniki Team, z Adrianem Józefowskim na czele, oraz Kompleks Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim, reprezentowany przez opiekuna Daniela Żurka. Należy wspomnieć, że trzech najlepszych zawodników, oprócz pamiątkowych pucharów, otrzymało również nagrody rzeczowe w postaci bonów żywnościowych ufundowanych przez Kebab 175 z Bukówca Górnego.

A. Józefowski