Festyn piłkarski w Boguszynie

Dodano: 2019-07-01 10:24

Przedostatniego dnia czerwca na boisku sportowym w Boguszynie odbyła się druga edycja festynu piłkarskiego organizowanego przez działaczy i zawodników Dębu Boguszyn. Trzon imprezy stanowił towarzyski turniej pomiędzy drużynami reprezentującymi głównych sponsorów klubu.

Piknik rozpoczął się od meczu dzieci kontra rodzice, w którym mali piłkarze z drużyny orlika Dębu Boguszyn pewnie pokonali swoich opiekunów 3:1. Następnie do akcji wkroczyło aż sześć zespołów broniących honoru rodzin: Frankowskich, Kubiaków, Kulasów, Migdałków, Nabywańców i Nędzów. Rywalizacja pomiędzy nimi toczyła się w dwóch fazach – grupowej (mecze w systemie „każdy z każdym”) oraz pucharowej (mecze o piąte, trzecie i pierwsze miejsce), i jak zawsze była bardzo emocjonująca.

Po przeszło dwugodzinnym turnieju i dziewięciu rozegranych spotkaniach (każde o długości 15 minut) udało się wyłonić ostatecznych zwycięzców. Okazali się nimi reprezentanci drużyny Nędzów, którzy w finale pokonali zespół Kulasów. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom wstępującym w barwach ekipy Nabywańców. Tuż poza podium uplasowały się kolejno rodziny: Kubiaków, Frankowskich i Migdałków.

Bez względu na zajęte miejsca wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały identyczne trofea wręczone przez wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka i prezesa Dębu Boguszyn Marka Kota. Przy okazji pamiątkową statuetkę odebrał też trzydziestotrzyletni Kamil Migdałek, który po 22 latach (4 lata w drużynach młodzieżowych i 18 lat w drużynie seniorskiej) występów na pozycji stopera zakończył swoją karierę w boguszyńskim klubie.

-Najbardziej w pamięci zapadł mi mecz ligowy z Heliosem Bucz, w którym w ostatniej minucie zdobyłem zwycięskiego gola z rzutu wolnego na 4:3. Ze szczególnym sentymentem będę też wspominał wszystkie bramki strzelone z połowy boiska, można powiedzieć, że było to moje markowe zagranie – podsumował występy w barwach Dębu Kamil Migdałek.

Należy wspomnieć, że współorganizatorem sobotniego festynu piłkarskiego był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.