Akrobaci znowu rywalizowali w hali

Dodano: 2019-06-11 15:14

W niedzielę 9 czerwca włoszakowicka hala sportowo-środowiskowa była świadkiem Międzywojewódzkiego Turnieju Akrobatycznego „Akro-Talent” 2019 przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. Nie pierwsze tego typu zawody rozgrywane w naszej gminie zebrały reprezentantów aż piętnastu klubów z pięciu województw (dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego), którzy w kilku różnych klasach rywalizowali o miano najzdolniejszych młodych akrobatów.

Już podczas ceremonii otwarcia turnieju niezwykły pokaz swych umiejętności akrobatycznych dały członkinie bukówieckiej sekcji gimnastycznej UKS „Sokolik” prowadzonej przez Dariusza Wandolskiego. Nie był to zresztą ich jedyny występ podczas zawodów. Dziewczęta wystartowały m.in. w kategorii premium – ćwiczenia wolne (duet), w której zwyciężyły Zofia Marcinek i Rita Skorupińska, oraz w kategorii drugi krok – pokazy indywidualne, gdzie na drugiej pozycji uplasowała się Mischel Gardynik. Nasze reprezentantki okazały się też bezkonkurencyjne w skokach na ścieżce, zajmując w tej konkurencji sześć pierwszych miejsc (z pierwszą Jagodą Grześkowiak, drugą Ritą Grzesiecką i trzecią Nikolą Sobierajską na czele).

Na zakończenie rywalizacji laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale, a na wszystkich zawodników czekały dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Trzeba również podkreślić, że były to jedne z najbardziej widowiskowych zawodów, jakie odbyły się w ostatnim czasie we włoszakowickiej hali.

D.J.