W Bukówcu „lotali” dla ŚDS

Dodano: 2019-06-10 11:48

Już po raz dziewiąty druga co do wielkości miejscowość w naszej gminie gościła 24-godzinną sztafetę biegową o charakterze charytatywnym, znaną pod nazwą „Bukówieckie lotanie”. W tym roku impreza na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla we Włoszakowicach odbywała się w dniach 8-9 czerwca, tradycyjnie na miejscowym boisku szkolnym.

9. „Bukówieckie lotanie” rozpoczęło się od uroczystego okrążenia z udziałem: wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka, sołtysa wsi Tadeusza Malepszego, prezesa bukówieckiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Jana Kota, kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusza Szymczaka, dyrektora tutejszej Szkoły Podstawowej Daniela Piaseckiego oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Marioli Żołędziejewskiej. Po pokonaniu pierwszych 250 metrów biegnący z pochodniami goście honorowi zapalili symboliczny znicz, który płonął przez cały czas trwania imprezy. Od tej pory wszyscy chętni, niezależnie od wieku, płci i kondycji fizycznej, mogli wesprzeć tę niezwykle szczytną inicjatywę, biegając, spacerując lub maszerując z kijkami wzdłuż bieżni. Niezmiennie za każdy przebyty kilometr firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego przekazywała 3 zł na konto włoszakowickiego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Jak zawsze imprezie towarzyszyły również liczne atrakcje dodatkowe, takie jak: szkolenie fizjoterapeutyczne, spotkanie z wicemistrzynią Polski w Bikini Fitness Eweliną Weiss, występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz koncert zespołu AcousticDuo w składzie: Bartosz Fogt i Hubert Adamiak. Nie mogło też zabraknąć rozlosowania nagród wśród wszystkich biegaczy-ochotników.

Całodobowe bieganie zakończyło się w niedzielne popołudnie o godzinie 16. Przyszedł wtedy czas na oficjalne podsumowanie całej akcji, podziękowania i gratulacje. Okazało się, że tegoroczna edycja „lotania” przyciągnęła łącznie 584 uczestników (w tym 295 kobiet i 289 mężczyzn), którzy pokonali w sumie 5.154,25 km, z czego 268,5 km z chipem. Dzięki temu budżet Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach zasiliła kwota 15.460,75 zł. W przekazaniu symbolicznego czeku na ręce uczestników ŚDS uczestniczyli m.in.: prezes zarządu firmy Werner Kenkel Halina Florek oraz przewodniczący Rady Gminy Kazmierz Kurpisz.

A.A.