Seniorzy mają już lato

Dodano: 2019-06-05 15:11

Choć do rozpoczęcia lata pozostały jeszcze prawie trzy tygodnie, to od kilku dni towarzyszy nam prawdziwie wakacyjna pogoda. We wtorek 4 czerwca skorzystali z niej członkowie włoszakowickiego Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy na terenie ośrodka żeglarskiego w Boszkowie-Letnisku oficjalnie witali najcieplejszą porę roku oraz świętowali Dni Matki i Ojca.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego powitania lata, otwartego przez wiceprezesa STERiI Jana Łabińskiego, byli członkowie Zespół Śpiewaczego „Relaks” z Boguszyna, którzy pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka wykonali kilka utworów o charakterze biesiadno-rozrywkowym. W części artystycznej tradycyjnie wystąpił również Piotr Konieczny – jeden z członków koła, wygłaszając napisane przez siebie wiersze. Poza tym, w trakcie całego popołudnia, seniorzy mogli wziąć udział w kilku konkurencjach zręcznościowo-sprawnościowych z nagrodami, skorzystać z rejsu łodzią po Jeziorze Dominickim oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki o puchar lata (najlepszymi strzelcami okazali się: 1. Józef Adamczak, 2. Henryk Stankowiak, 3. Jacek Tajchert).

Wtorkową biesiadę zwieńczyła wspólna zabawa taneczna poprowadzona przez didżeja Marian Furman z Dłużyny. W powitaniu lata, oprócz licznie zebranych seniorów, uczestniczyli również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Marek Wąsowicz. Nie zabrakło również prezes STERiI Marii Marynowskiej, która podobnie jak wójt złożyła wszystkim obecnym matkom i ojcom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

A.A., zdj. J. Łabiński