Sportowe zajęcia z Szogunami

Dodano: 2019-05-14 14:03

W poniedziałek 13 maja zawodnicy drużyny Szoguny Krzycko Wielkie odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego działającego w ich miejscowości. Spotkanie przedszkolaków z piłkarzami odbyło się na miejscowym Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik”, przy okazji corocznej akcji „Sprintem do maratonu”.

Przedpołudniowe zajęcia sportowo-rekreacyjne zgromadziły około sześćdziesięcioro roześmianych dzieciaków. Spotkanie składało się z rozmowy o sporcie, rozgrzewki, biegu wokół głównego boiska i treningu strzeleckiego. W międzyczasie maluchy mogły również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia przy makiecie piłkarza ubranego w strój Szogunów, a na zakończenie każdy otrzymał kubek ze swoim imieniem i magnes na lodówkę.

-Jako drużyna uważamy akcję za bardzo udaną i już nie możemy się doczekać następnych zajęć z dziećmi. Jesteśmy przekonani, że widzieliśmy tutaj następców i następczynie Roberta Lewandowskiego, Justyny Kowalczyk czy Roberta Korzeniowskiego. Liczymy też na to, iż za 20 lat to na nich będzie opierała się reprezentacja Szogunów – podsumował spotkanie założyciel krzyckiego zespołu Kamil Szymczak.

Upominki dla dzieci ufundowali: Firma Ogólnobudowlana Piotr Ratajczak, restauracja Strefa Dobrego Smaku, Mikstal Recykling oraz Drukarnia AMD. Spotkanie było również możliwe dzięki nauczycielkom z przedszkola, które sprawowały opiekę nad dziećmi podczas zajęć, oraz Magdalenie Józefczak – głównej inicjatorce wydarzenia.

K. Szymczak, A.A., zdj. D.J.