Wiesława Walkowska „Nauczycielem Roku 2018”

Dodano: 2019-05-13 10:21

Prezes klubu UKS ZSO Włoszakowice Wiesława Walkowska, która od kilku rozwija w naszej gminie projekt „Edukacja przez Szachy w Szkole”, 10 maja odebrała statuetkę Hetmana dla „Nauczyciela Roku 2018”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się przy okazji ceremonii rozpoczęcia LOTTO Indywidualnych Mistrzostw Polski i MOKATE Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w szachach klasycznych.

Jedno z najważniejszych wyróżnień środowiska szachowego w naszym kraju zostało przyznane Wiesławie Walkowskiej za jej wkład w rozwój i popularyzację królewskiej gry, a także szeroką działalność na tym polu i spore sukcesy. Nagrodę włoszakowiczance wręczył prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Sielicki.

-Dziękuję za wyróżnienie w kategorii Nauczyciel Roku. Część tej nagrody należy się mojej szkole – dyrektorowi panu Tadeuszowi Górnemu za wprowadzenie projektu Edukacja przez Szachy w Szkole i wspieranie nauczania gry w szachy, dzieciom z Włoszakowic, które przy szachownicy realizują swoje marzenia, a także mojej rodzinie – mężowi i synom. Dziękuję za ich wsparcie, cierpliwość i pomoc w organizacji szkolenia i organizowanie imprez szachowych. Bez nich nie miałabym tej statuetki. Dziękuję także pani Magdalenie Judek i panu Maciejowi Cybulskiemu  to pod ich czujnym okiem najstarsi zawodnicy z klubu UKS ZSO Włoszakowice (także moi synowie) nabyli uprawnienia sędziowskie i mogli uczyć się sędziowskiego fachu od tych, którzy są cenieni w Polsce – napisała na facebooku Wiesława Walkowska.

Naszej lokalnej działaczce gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych, równie spektakularnych osiągnięć szachowych!

A.A., zdj. www.pzszach.pl