Deszczowa IV kolejka Ligi Gminnej

Dodano: 2019-05-13 12:35

Awaria nowo zamontowanego oświetlenia i rzęsiste opady deszczu nie przeszkodziły w przeprowadzeniu następnej kolejki Ligi Gminnej. Czwarta runda miejscowych rozgrywek piłkarskich odbyła się w sobotni wieczór 11 maja.

W meczu otwarcia zmierzyły się drużyny z drugiej połowy tabeli – Jezierzyce Kościelne i Orzeł Dłużyna. Od samego początku spotkanie było nadzwyczaj wyrównane i zacięte, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku końcowym. O zażartości pojedynku, poza dwubramkowym remisem, świadczy również fakt, że Vincenzzio Sujecki z Dłużyny obejrzał żółtą oraz czerwoną kartkę.

***

Drugie spotkanie należało do zespołu FC Sądzia i reprezentacji Zbarzewa. Podobnie jak w przypadku pierwszego meczu po ostatnim gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat remisowy, lecz tym razem obyło się bez kar indywidualnych. Na uwagę zasługuje postawa Marcina Nabywańca z Sądzi, który popisał się hat-trickiem.

***

Najwięcej emocji dostarczył trzeci pojedynek, w którym gospodarze krzyckiego obiektu podejmowali ekipę Grotniki Team. Zgodnie z oczekiwaniami mecz „na szczycie” był bardzo dynamiczny, a kolejne akcje zawiązywały się niezwykle szybko. Obie drużyny rozegrały dobre spotkanie, choć dużo lepszą skutecznością wykazali się grotniczanie, którzy pokonywali bramkarza Szogunów aż czterokrotnie.

***

Na zakończenie czwartej kolejki spotkali się mistrzowie i wicemistrzowie z zeszłego sezonu. Mającej ostatnio kłopoty kadrowe ekipie z Włoszakowic udało się wystawić na ten mecz pełny skład (i nawet jednego zawodnika rezerwowego), dzięki czemu mogła jak równy z równym rywalizować z reprezentacją Bukówca Górnego. Ostatecznie jednak to bukówczanie strzelili o jedną bramkę więcej i mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Po żółtej kartce otrzymali Grzegorz Szkudlarczyk i Arkadiusz Maszner oraz Mateusz Sobolewski.

Tabela Ligi Gminnej po IV kolejce

IV kolejka Ligi Gminnej nie przyniosła większych zmian w tabeli. Pewne zwycięstwo z Szogunami pozwoliło drużynie Grotniki Team zostać samodzielnym liderem rozgrywek, a zespoły z Sądzi i Jezierzyc Kościelnych zamieniły się miejscami.

Klasyfikacja króla strzelców

Mimo strzeleckiej niedyspozycji podczas ostatniego meczu pierwsze miejsce w tabeli najskuteczniejszych napastników utrzymał Artur Migdałek reprezentujący barwy Krzycka Wielkiego. Po piętach stale depczą mu jednak Gracjan Tkacz z Jezierzyc Kościelnych oraz Oskar Grześkowiak z Grotnik, który w czwartej kolejce jako jedyny z wymienionych zawodników powiększył swój bilans bramkowy.

Klasyfikacja fair-play

W klasyfikacji fair play na niechlubnych ostatnich miejscach umocniły reprezentacje Dłużyny i Bukówca Górnego. Z grona drużyn, których zawodnicy nie otrzymali jak dotąd kary indywidualnej wypadły Włoszakowice. „Nieskazitelne” pozostały już tylko ekipy z Krzycka Wielkiego i Zbarzewa.

Przypominamy, że V kolejka Ligi Gminnej zostanie rozegrana w niedzielę 26 maja, a pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zapraszamy!

D.J., A.A., wyniki A. Szymczak