Piłka ręczna na najwyższym poziomie

Dodano: 2019-04-14 19:38

Gdy na początku lutego Real Astromal Leszno rozgrywał we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej swój mecz towarzyski, nikt nie przypuszczał, że nieco ponad dwa miesiące później zagoszczą tutaj rozgrywki I ligi mężczyzn w piłce ręcznej (drugiej w hierarchii po superlidze). Tymczasem, ze względów technicznych, w sobotę 13 kwietnia leszczyńska drużyna podejmowała w stolicy naszej gminy opolską ekipę ASPR Zawadzkie.

Sobotnie spotkanie od samego początku układało się po myśli pełniącego rolę gospodarzy zespołu z Leszna. Dzięki pewnej i spokojnej grze piłkarze Realu wypracowali sobie do przerwy ośmiopunktową przewagę, wygrywając z ligowymi spadkowiczami 19:11. W drugiej części meczu dominacja faworytów była jeszcze bardziej widoczna, a dystans nad rywalami powiększył się do dwunastu oczek. Wtedy jednak w szeregi leszczyńskiej ekipy wdarło się sporo nonszalancji, przez co zawodnicy z Zawadzkiego szybko odrobili straty. Po prawdziwym horrorze w ostatnich minutach mecz zakończył się wynikiem 32:31 dla naszych sąsiadów zza miedzy, choć styl (zwłaszcza w końcówce) nie powalał.

W przedostatnim meczu sezonu bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: 8 Michał Przekwas, 7 Marcel Zdobylak, po 4 Hubert Szkudelski i Mariusz Rogoziński, 3 Alan Raczkowiak, 2 Mateusz Nowak oraz po 1 Michał Maleszka, Piotr Łuczak, Norbert Buda i Kacper Jaszkiewicz.

Pierwsze w okolicy spotkanie piłki ręcznej o tak wysoką stawkę obserwował prawie komplet publiczności, z wójtem gminy Włoszakowice Robertem Kasperczakiem na czele.