Odtworzyli mękę Chrystusa

Dodano: 2019-04-13 11:27

W ostatni piątek Wielkiego Postu ulicami Włoszakowic przeszła tradycyjna droga krzyżowa organizowana przez miejscową parafię pw. Świętej Trójcy. Mimo przenikliwego chłodu coroczna procesja zgromadziła bardzo liczne grono wiernych z całej okolicy.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem droga krzyżowa rozpoczęła się od wieczornej mszy świętej w tutejszym kościele, koncelebrowanej przez księdza proboszcza Andrzeja Szulca i księdza wikariusza Dominika Dutkiewicza. Bezpośrednio po nabożeństwie wierni utworzyli orszak, który w pierwszej kolejności skierował się w stronę pobliskiego parku, gdzie znajdowały się początkowe stacje Męki Pańskiej. Kolejne zostały rozmieszczone przy remizie OSP oraz na ulicach Zalesie i Spokojnej. Ostatecznym celem pochodu był jak zawsze włoszakowicki cmentarz.

Uroczysty orszak poprowadzili ministranci, za którymi podążali członkowie Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego niosący płonące pochodnie. Wewnątrz ognistego szpaleru szły delegacje z krzyżem reprezentujące różne grupy mieszkańców, a następnie duchowni i pozostali wierni wyposażeni w znicze i lampiony. Przemarsz został dodatkowo uświetniony przez członkinie Parafialnego Chóru Pań „Mater Dei”.

Warto wspomnieć, że przed tygodniem podobna droga krzyżowa odbyła się również w zbarzewskiej parafii pw. Narodzenia NMP. W tym wypadku jej głównym inicjatorem był tamtejszy ksiądz proboszcz Robert Bach.

A.A.