Agnieszka Furman skończyła 101 lat

Dodano: 2019-04-12 14:25

12 kwietnia najstarsza mieszkanka naszej gminy, czyli Agnieszka Furman z Bukówca Górnego, obchodziła swoje 101. urodziny. Z tej okazji odwiedzili ją nie tylko najbliżsi, ale też przedstawiciele władz samorządowych i lokalnej społeczności.

Wizytę jubilatce złożyli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Mierzyńska, sołtys Bukówca Tadeusz Malepszy, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Marcina Biskupa Marek Kantecki oraz przedstawicielka tutejszego Zespołu Parafialnego Caritas Regina Grochowczak. Stujednolatka odebrała od nich serdeczne życzenia oraz bukiety kwiatów, listy gratulacyjne i upominki. Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego tortu z dumnie brzmiącą liczbą 101.

My również dołączamy się do gratulacji i życzymy Pani Agnieszce zdrowia oraz kolejnych szczęśliwych lat życia spędzonych w gronie rodziny!

D.J.

***

Agnieszka Furman, córka Katarzyny i Ignacego Głuszaków, urodziła się 12 kwietnia 1918 roku w Bukówcu Górnym. Miała sześciu braci i trzy siostry. Podczas II wojny światowej, w wieku 24 lat, rozpoczęła służbę w gospodarstwie u Niemca (trwającą trzy lata). 21 sierpnia 1945 roku poślubiła Władysława Furmana, który pracował na kolei w Zbąszynku (zmarł 14 listopada 1996 r.). Przez większość swojego życia zajmowała się domem i gospodarstwem. Razem z mężem doczekali się trojga dzieci – syna Edwarda oraz córek Julianny i Marii, a także trojga wnucząt. Jubilatka może się też pochwalić siedmiorgiem prawnucząt.

Oprac. Paulina Kurpisz i Ewa Marcinkowska