Spotkanie z mistrzem

Dodano: 2019-04-12 12:31

W piątek 12 kwietnia, z inicjatywy wójta Roberta Kasperczaka, siedzibę Urzędu Gminy odwiedził Dominik Walkowiak z Włoszakowic, który podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Kickboxingu wywalczył złoty medal. W spotkaniu z mistrzem uczestniczyli również trener KS „Polonia 1912” Leszno Albin Pudlicki, sekretarz gminy Karolina Chlebowska, prezes GZK Sp. z o.o. Rafał Jagodzik oraz kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak.

Podczas spotkania Dominik opowiedział o swojej dotychczasowej karierze, jej początkach, największych sukcesach (w tym wielu tytułach Mistrza Polski i medalach Mistrzostw Europy) oraz najbliższych planach startowych. Głos zabrał także szkoleniowiec zawodnika, który jako główny organizator włoszakowickich mistrzostw podsumował imprezę, oceniając ją bardzo wysoko (profesjonalną organizację potwierdzają również pozytywne opinie spływające z całej Polski). W podziękowaniu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów Albin Pudlicki wręczył wójtowi Robertowi Kasperczakowi pamiątkową koszulkę. Z kolei włodarz naszej gminy docenił młodego kickboxera, składając na jego ręce okolicznościową tabliczkę.

Warto przypomnieć, że Mistrzostwa Polski w Kickboxingu odbywały się we Włoszakowicach już po raz drugi. Ich organizatorem była sekcja boksu i kickboxingu KS „Polonia 1912” Leszno, a w czynną organizację włączyła się również gmina Włoszakowice poprzez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obie strony już zapowiedziały, że zawody najprawdopodobniej powrócą do nas w 2021 roku.

A. Szymczak, zdj. A.A.