10 medali szachistów na Półfinałach Wielkopolski

Dodano: 2019-04-12 11:01

W dniach 6-7 kwietnia w leszczyńskim II Liceum Ogólnokształcącym odbywały Półfinały Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Przy szachownicach zasiadło 200 zawodników z całego województwa, w tym 44 reprezentantów UKS ZSO Włoszakowice, którzy wywalczyli rekordową liczbę dziesięciu medali.

Zawody sędziował sędzia klasy państwowej Krzysztof Derecki. Młodzicy do lat 9 grali na dystansie 7 rund w tempie 30 minut na zawodnika.

W grupie młodziczek klasyfikacja końcowa zawodniczek z Włoszakowic była następująca: 1. Julia Włodarczyk, 2.Julia Wawrzyniak, 3. Klaudia Obiora-Cansever, 5. Lena Owsianna, 6. Anna Biegańska, 7. Marcelina Wieland. Z kolei w grupie młodzików (grając z 66 rywalami) piąte miejsce zajął Marcin Jagodzik. Wszyscy wymienieni szachiści uzyskali awans na zawody finałowe, które odbędą się w dniach 14-19 czerwca w Sypniewie.

Starsi szachiści grali na dystansie 7 rund w tempie 1 godzina na zawodnika.

W grupie D-11 awans do turnieju finałowego uzyskały Zofia Jagodzik (2. miejsce) i Maja Wawrzyniak (4. Miejsce). Na 9. miejscu rywalizację zakończyła Agata Apolinarska.

W grupie C-11 awans do turnieju finałowego uzyskał Dominik Włodarczyk (8. miejsce). Na 10. Miejscu rywalizację zakończył Adrian Konieczny.

W grupie C-13, po wygranym pojedynku z faworytem, Tobiasz Walkowski zajął 1. miejsce, a 11. był Filip Zielinowski.

W grupie D-13 awans do turnieju finałowego uzyskały Gabriela Zielinowska (4. miejsce) i Alicja Janiszewska (6. miejsce).

W grupie C-15 bardzo dobrze zagrał Mikołaj Biegański, który wywalczył srebrny medal.

W grupie D-18 złoty medal wywalczyła Karolina Janiszewska, a brązowy Wiktoria Wolniczak.

W grupie C-18 walka o medale była szczególnie zacięta, a o końcowym wyniku zadecydowała dopiero piąta kategoria punktacji pomocniczej. Ostatecznie srebrny medal wywalczył Jonasz Walkowski, a brązowy Rafał Lorenz.

Kategorie na V normę wypełniła Ewa Kaczmarek.