W Bukówcu znów biegali

Dodano: 2019-04-09 10:10

Zaledwie pół roku po 33. Biegu Sokoła przyszedł czas na kolejną edycję tej największej w naszej gminie imprezy sportowej. Biegowa rywalizacja, która toczyła się w niedzielę 7 kwietnia, jak zawsze przyciągnęła do Bukówca Górnego setki biegaczy, w tym uczestników 22. Mistrzostw Polski Lekarzy.

Zawodnicy w różnym wieku niezmiennie mieli do dyspozycji aż pięć różnych dystansów. Najpierw wystartowały biegi dziecięce i młodzieżowe na 1 i 2 km, a następnie biegi główne na 15 i 5 km dla nieco starszych uczestników. Zmagania zakończyły przedszkolaki, które same lub przy pomocy rodziców pokonały liczące 250 m okrążenie wokół boiska przy tutejszej szkole.

Trasa koronnego dystansu, podobnie jak we wrześniu ubiegłego roku, prowadziła przez Włoszakowice, Grotniki i Dłużynę. Najszybciej pokonał ją Dmytro Dydowodiuk z Ukrainy, który stawił się na mecie dokładnie po 50 minutach i 1 sekundzie od startu. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Szymanowski z Kościana (00:53:04), a na trzecim Tomasz Musiał z Rydzyny (00:54:13). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Olesia Dydowodiuk (żona zwycięzcy), osiągając czas 59 minut i 16 sekund. Tuż za nią linię końcową przekroczyły Magdalena Śledź z Kamieńca (01:00:35) oraz Anna Zajączkowska z Trzebnicy (01:00:48), która została również najszybszą lekarką. Z kolei najszybszym lekarzem był Wojciech Lizak z Jastrzębia Zdroju (00:54:59). Szczegółowe wyniki wszystkich biegów można znaleźć pod adresem: www.biegsokola.com/wyniki.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg na dowolnym dystansie, otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto, w trakcie uroczystej dekoracji zwycięzców, triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych odebrali okazałe puchary i nagrody rzeczowe. Wręczali je m.in.: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, sołtys wsi Tadeusz Malepszy oraz prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Bukówcu Górnym Jan Kot, którzy wcześniej wzięli również udział w oficjalnym otwarciu rywalizacji. Zgodnie z tradycją imprezę uświetnił także przejazd motocyklistów oraz występ akrobatyczny w wykonaniu członkiń miejscowej sekcji gimnastycznej UKS „Sokolik” prowadzonej przez Dariusza Wandolskiego.

Zgodnie z hasłem „W tym biegu jest pogoda dla biegaczy” aura po raz kolejny dopisała uczestnikom i organizatorom bukówieckich zmagań. Doskonałe warunki do uprawiania sportu sprawiły, że na wszystkich dystansach ścigało się ponad 900 biegaczy.