Pieśni pasyjne rozbrzmiały we Włoszakowicach

Dodano: 2019-04-08 13:21

Na dwa tygodnie przed zbliżającym się świętami wielkanocnymi we włoszakowickim kościele parafialnym odbył się koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Wydarzenie, które zostało zorganizowane po nabożeństwie Gorzkich żali, przyciągnęło do świątyni aż sześć okolicznych chórów i liczną publiczność.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia można było usłyszeć najpiękniejsze pieśni związane z trwającym akurat okresem Wielkiego Postu, zarówno w języku polskim, jak i łacińskim.  Podniosły charakter wykonywanych utworów sprawił, że na twarzach słuchaczy można było dostrzec łzy wzruszenia oraz zadumę nad cierpieniem Chrystusa. Wśród wykonawców niedzielnego koncertu znalazły się trzy grupy śpiewaków z Włoszakowic – Parafialny Chór Pań „Mater Dei”, Chór Męski im. Karola Kurpińskiego (dyryg. Mariusz Kowalczyk) i Chór „Cantilena” (występujący wyjątkowo w towarzystwie panów, dyryg. Katarzyna Kaczmarek), dwie z Leszna – Chór Magnificat z parafii św. Józefa (dyryg. Marek Szymendera) i Zespół Wokalny „Cantus” (dyryg. Tomasz Sowiński) oraz jedna z Gostynia – Chór „Palestrina” z sanktuarium na Świętej Górze (dyryg. Paulina Kowalczyk).

-To było piękne i niezapomniane wydarzenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zostanie ono powtórzone i na stałe wpisze się do kalendarza miejscowych imprez ­– powiedziała po skończonym koncercie jedna z jego uczestniczek.

Głównym organizatorem koncertu była włoszakowicka parafia pw. Świętej Trójcy, z księdzem proboszczem Andrzejem Szulcem i Katarzyną Kaczmarek na czele.

D.J.