Finał „Cavaliady” dla Hałupki

Dodano: 2019-03-13 09:59

Łukasz Hałupka z Grotnik, znany w okolicy powożący-amator oraz wielokrotny uczestnik bukówieckich zawodów konnych, galopem wjechał do świata profesjonalistów. Swój debiutancki sezon w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi „Cavaliada Tour” zakończył z prawdziwym przytupem, kopyta rzecz jasna.

Reprezentant klubu Ranczo Rubin zakwalifikował się do czteroetapowego HPPP 18 listopada ubiegłego roku, podczas zawodów Driving Cup w Bogusławicach. Wówczas, mając za sobą jedynie amatorskie starty, stanął przed możliwością rywalizacji z medalistami Mistrzostw Polski i Świata. W trzech pierwszych etapach „Cavaliady” rozgrywanych w Poznaniu, Lublinie i Krakowie szło mu ze zmiennym powodzeniem, przez co do warszawskiego finału przystępował z ostatniego miejsca w tabeli. Stolica naszego kraju okazała się jednak na tyle szczęśliwa dla mieszkańca gminy Włoszakowice, że wygrał on zawody wieńczące rywalizację w sezonie 2018/2019, pokonując m.in. zwycięzcę całego cyklu Adriana Kostrzewę. Niemały udział w tym spektakularnym sukcesie miała również para luzaków – Amanda Andrys i Tadeusz Andrys.  

Podczas finału „Cavaliady” w Warszawie, odbywającego się w dniach 7-10 marca br., zaprzęg grotniczanina współtworzyły konie o imionach: Roland, Omar, Legato i Hamlet

Łukaszowi Hałupce gratulujemy pierwszych udanych startów w zawodowej karierze i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

A.A., zdj. www.driving.pl (Łukasz Kowalski), www.equista.pl (Dava Palej)