Pawłowskiego i Sokołowicka czekają na asfalt

Dodano: 2019-03-01 12:45

Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że już pod koniec lutego leszczyńskie Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Sp. z o.o. rozpoczęło przebudowę ulic Pawłowskiego i Sokołowickiej w Bukówcu Górnym. Inwestycja zlecona przez Zarząd Dróg Gminnych realizowana jest w ramach zadania pn. „Budowa nawierzchni asfaltowych na drogach dojazdowych do gruntów rolnych”.

Przypomnijmy, że rozpoczęta właśnie inwestycja obejmuje budowę dwóch odcinków dróg asfaltowych o długości 740 (ul. Pawłowskiego) i 280 m (ul. Sokołowicka) oraz szerokość 4 m. Termin wykonania zadania, którego całkowita wartość wynosi 437.412,60 zł, upływa wraz z końcem kwietnia. Obecnie na ww. ulicach trwają prace związane z przygotowaniem nawierzchni pod wylanie masy bitumicznej.

Przy okazji warto wspomnieć, że w ostatnim czasie ZDG zadbał również o upiększenie centrum Włoszakowic. Kilka dni temu klomb przy miejscowym kościele parafialnym został uporządkowany oraz wyłożony korą i różnokolorowymi kamyszkami. Już niedługo w wytyczonym miejscu pojawią się także dodatkowe rośliny.

A.A., J. Michalski