Gminne eliminacje do OTWP

Dodano: 2019-02-28 09:02

27 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zakończyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do strażackich zmagań wiedzowych przystąpiło w tym roku 15 uczestników z okolicznych placówek oświatowych.

Uczestnicy eliminacji rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych, a turniej przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części zmagań (pisemnej) uczniowie wypełniali test wyboru z trzema wariantami odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Następnie trzech najlepszych reprezentantów każdej kategorii przechodziło do drugiego etapu. Tym razem należało ustnie odpowiedzieć na dwa pytania teoretyczne oraz wykonać zadanie polegające na opisaniu i prawidłowym nazwaniu wylosowanego sprzętu strażackiego. W skład konkursowego jury wchodzili: asp. Dominik Wels z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, podinspektor ds. ochrony przeciwpożarowej UG Włoszakowice Piotr Wiązania oraz druh Łukasz Kalitka z jednostki OSP Włoszakowice.

Klasyfikacja końcowa eliminacji przedstawia się następująco:

Szkoły podstawowe (klasy 1-4)

1. Kamil Kaczmarek (SP Bukówiec Górny)

2. Hubert Konieczny (SP Krzycko Wielkie)

3. Hubert Sadowski (ZSO Włoszakowice)

Szkoły podstawowe (klasy 7-8) i gimnazjalne

1. Martin Malepszak (SP Bukówiec Górny)

2. Arkadiusz Lipowy (SP Bukówiec Górny)

3. Karolina Janiszewska (ZSO Włoszakowice)

Szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne

1. Daria Sadowska (ZSO Włoszakowice)

2. Jakub Sterna (ZSO Włoszakowice)

Okazałe puchary, pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody dla ww. osób wręczyli wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz dyrektor ZSO Włoszakowice Tadeusz Górny. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom startu w eliminacjach, a zwycięskiej trójce życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Piotr Wiązania