Narciarskie mistrzostwa gminy

Dodano: 2019-02-11 12:46

Już po raz XVI amatorzy sportów zimowych z okolicznych miejscowości stanęli do zaciętej rywalizacji na śniegu. Wszystko za sprawą przeprowadzonych 9 lutego Mistrzostw Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które tradycyjnie odbyły się w czeskim Šanovie (gmina Králíky).

Na stoku należącym do zaprzyjaźnionych Romana i Zdeny Bubáków stawiło się w tym roku blisko 120 narciarzy i snowboardzistów. Wśród nich obecni byli również uczniowie włoszakowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Kurpińskiego, którzy pod czujnym okiem nauczycieli od kilku dni szlifowali swoje umiejętności narciarskie w ramach zorganizowanej ponownie „białej szkoły”. Zmaganiom licznie zgromadzonych zawodników przyglądali się m.in.: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, radni Zenon Poloch i Marius Sujecki, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Szymczak oraz prezesi Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” z Bukówca Górnego i Włoszakowic – Jan Kot i Leszek Jagodzik.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali ze sobą w dziewięciu osobnych kategoriach, przydzielonych uprzednio na podstawie wieku i płci. Zadanie standardowo polegało na jak najszybszym pokonaniu slalomu giganta. Mimo niezwykle wymagającej trasy, która nie wybaczała nawet najmniejszych błędów, zawody przebiegały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Niepokonany wśród mężczyzn po raz kolejny był Tomasz Linka z czasem 20,6 sek., a klasyfikację damską zdominowała wielokrotna triumfatorka Zuzanna Kaźmierczak (23,9 sek.). Jak przystało na zawody rangi mistrzowskiej, mistrz i mistrzyni otrzymali okazałe puchary, a zwycięzcy poszczególnych grup pamiątkowe medale. Dodatkowe trofea powędrowały też do najlepszych zawodników reprezentujących włoszakowicką szkołę – Moniki Grabsztunowicz i Norberta Stachurskiego.

Białe szaleństwo kontynuowano także następnego dnia, na stokach w Šanovie i Dolní Moravie. Głównym organizatorem wyjazdu do Czech było tradycyjnie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Włoszakowice.

Bogatą galerię zdjęć z tegorocznych zawodów można podziwiać na stronie internetowej Radia Elka, pod adresem: http://sport.elka.pl/narty/wloszakowice/22102-xvi-mistrzostwa-gminy-wloszakowice-w-narciarstwie-alpejskim.

Poniżej prezentujemy najlepsze trójki zawodników w poszczególnych kategoriach:

Dzieci 2007 i młodsze

 1. Bruno Riedel
 2. Wiktor Mikołajczak
 3. Emil Mikołajczak

Kobiety 2006-2003

 1. Maja Wieczorek
 2. Monika Grabsztunowicz
 3. Karolina Januszewska

Kobiety 2002-1981

 1. Zuzanna Kaźmierczak
 2. Aleksandra Kiąca
 3. Aleksandra Nowak

Kobiety 1980 i starsze

 1. Barbara Zapłata
 2. Donata Grzesiecka
 3. Barbara Zapłata

Mężczyźni 2006-2003

 1. Oskar Ratajczak
 2. Norbert Stachurski
 3. Szymon Kot

Mężczyźni 2002-1981

 1. Mateusz Prządka
 2. Alan Apolinarski
 3. Sebastian Kowalewicz

Mężczyźni 1980-1969

 1. Tomasz Linka
 2. Piotr Riedel
 3. Przemysław Gąda

Mężczyźni 1968 i starsi

 1. Leszek Jagodzik
 2. Roman Królikowski
 3. Marek Nowak

Snowboard

 1. Michał Kaźmierczak
 2. Adam Kiciński

A.A.