Piłkarska rywalizacja oldbojów

Dodano: 2019-02-04 14:58

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji był organizatorem Futsalowego Turnieju Oldboy’s, który odbył się w niedzielę 3 lutego na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach. W zawodach przeznaczonych dla co najmniej 35-letnich mężczyzn wzięło udział siedem drużyn powołanych przez sołtysów okolicznych miejscowości.

Początkowo reprezentacje Bukówca Górnego, Dłużyny, Grotnik, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic i Zbarzewa rywalizował ze sobą w dwóch uprzednio wylosowanych grupach, według zasady „każdy z każdym”. Następnie cztery najlepsze ekipy awansowały do fazy pucharowej, gdzie toczyła się zacięta walka o czołowe pozycje. W pierwszym półfinale, po szczęśliwym trafieniu na pustą bramkę, zespół z Boguszyna pokonał 1:0 Jezierzyce Kościelne. Tym samym wynikiem zakończył się również drugi półfinał, w którym Zbarzewo wyeliminowało Krzycko Wielkie.

Najwięcej emocji dostarczył jednak wielki finał. Ku zaskoczeniu wszystkich zbarzewianom udało się pokonać bramkarza przeciwników już w pierwszej minucie meczu, co zapowiadało wspaniałe widowisko. Jednak mimo ciągłej wymiany ciosów na kolejne trafienia trzeba było czekać aż do drugiej połowy spotkania. Najpierw wyrównującą bramkę strzeliła ekipa z Boguszyna,  a po szybkiej kontrze zwycięskiego gola zdobyła reprezentacja Zbarzewa. Podobnych wrażeń sportowych dostarczył również mecz o trzecie miejsce zakończony wynikiem 2:0 dla Jezierzyc Kościelnych.

O koronę króla strzelców do samego końca walczyło dwóch zawodników z Jezierzyc Kościelnych – Michał Żygadło i Krzysztof Śliwiński. Obaj strzeli po pięć goli, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W niezwykle wymagającym konkursie jedenastek lepiej poradził sobie ten pierwszy, ostatecznie zapewniając sobie miano najskuteczniejszego napastnika turnieju i pamiątkową statuetkę. Dodatkowe rozstrzygnięcia nie były za to potrzebne w rywalizacji bramkarzy, którą zwyciężył Tomasz Gorzelniak ze Zbarzewa.

Na zakończenie turnieju kapitanowie poszczególnych drużyn odebrali okazałe puchary z rąk wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka, który był honorowym patronem niedzielnych rozgrywek.

D.J.