Do Włoszakowic przybyli Trzej Królowie

Dodano: 2019-01-08 10:32

Włoszakowice znalazły się w tym roku wśród 752 polskich miast i miejscowości, które dołączyły się do ogólnokrajowej akcji „Orszak Trzech Króli”. XI edycja największych ulicznych jasełek na świecie, której jednym z celów była zbiórka pieniędzy na organizację wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin, odbywała się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

Równo o godzinie 14 wszyscy uczestnicy orszaku spotkali się w kościele parafialnym we Włoszakowicach, gdzie każdy został zaopatrzony w królewską koronę, pamiątkową naklejkę oraz śpiewnik z kolędami. Do świątyni przybyli również długo wyczekiwani Trzej Królowie, prowadzeni do żłóbka przez gwiazdę betlejemską. Kacper, Melchior i Baltazar złożyli pokłony i dary nowonarodzonemu Jezusowi, po czym zachęcili dzieci do wspólnego kolędowania.

Następnie orszak Trzech Króli, na czele którego kroczyły królewskie poczty sztandarowe, przeszedł wzdłuż ulicy Kurpińskiego prosto do sali widowiskowej GOK. Tutaj zorganizowano dalsze śpiewanie kolęd i tradycyjny balik noworoczny. Wśród przebranych uczestników zabawy królowały oczywiście księżniczki i wróżki, ale nie zabrakło też strażaków czy policjantów.

Organizatorem orszaku był Parafialny Zespół Caritas, który dzień wcześniej zorganizował również noworoczne spotkanie chorych i starszych mieszkańców włoszakowickiej parafii pw. Świętej Trójcy.

D.J.