Kolędowa niedziela w Krzycku Małym

Dodano: 2019-01-07 16:40

To już kolejny rok z rzędu, gdy Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach organizuje koncerty kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się…”. Tym razem pierwszy z nich odbył się poza terenem naszej gminy, bo w kościele pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym.

Niedzielne kolędowanie rozpoczęło się od występu Zespołu Śpiewaczego „Mezzo Forte” z Krzycka Wielkiego, którego członkowie pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka wykonali m.in. piosenkę „Bóg narodzi się” z repertuaru grupy Perfekt. Następnie kościelną scenę przejęli soliści Studia Piosenki GOK prowadzeni przez Izabelę Górną i Szymona Gądę. Młodzi artyści mieli w swoim repertuarze głównie klasyczne wersje najpopularniejszych kolęd, takich jak „Cicha noc” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a także najpiękniejsze pastorałki we wzruszających aranżacjach. Najwięcej emocji wzbudziła jednak kolęda „Triumfy Króla Niebieskiego”, wykonana z nutką hip-hopowego zabarwienia.

Na zakończenie pełnego muzycznych doznań wieczoru głos zabrał ksiądz proboszcz Artur Rembalski, który podziękował parafianom za liczne przybycie, a solistom za wspaniały koncert, wręczając im pamiątkowy domek – będący symbolem rodziny i jedności panującej w zespole. Występ artystów doczekał się również gromkich owacji na stojąco.

D.J.