Mikołajkowe święto seniorów

Dodano: 2018-12-03 11:07

Po rocznej przerwie spowodowanej remontem sali wiejskiej, do Krzycka Wielkiego powrócił Mikołajkowy Dzień Seniora. Okołoświąteczne spotkanie dla krzyckich seniorów, zorganizowane przez sołtys wsi i Radę Sołecką oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, odbyło się w pierwszą niedzielę adwentu.

Trzon wydarzenia stanowiły występy artystyczne w wykonaniu małych i nieco większych artystów. Gwiazdą popołudnia była niewątpliwie goszcząca w Krzycku po raz pierwszy Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” z Włoszakowic, która pod dyrekcją Lidii Misiornej zagrała kilka swoich popisowych numerów. Niezwykle barwny i urozmaicony program złożony głównie z tańców zaprezentowały również wszystkie trzy grupy krzyckich przedszkolaków, przygotowane przez nauczycielki – Ewelinę Skopińską, Natalię Suleję i Mirosławę Tyrałę. Nie mogło też zabraknąć pokazu miejscowych cheerleaderek oraz popisów wokalnych solistek Studia Piosenki GOK, szkolących swe umiejętności śpiewacze pod okiem Izabeli Górnej.

Występom utrzymanym w świątecznym klimacie przyglądali się nie tylko licznie zgromadzeni seniorzy, ale też goście honorowi: radna powiatu leszczyńskiego Halina Florek, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, radna gminy Dorota Langner, sołtys Krzycka Wielkiego Marzena Ratajczak, sołtys Sądzi Zenon Poloch, dyrektor krzyckiej Szkoły Podstawowej Leszek Barszcz, przewodnicząca miejscowego KGW Alicja Marach oraz ksiądz proboszcz Artur Rembalski z parafii w Krzycku Małym. Na początku imprezy głos zabrał m.in. lider niedawno wybranej Rady Gminy Włoszakowice, który w imieniu swoim i nieobecnego wójta Roberta Kasperczaka złożył najstarszym mieszkańcom wsi serdeczne życzenia z okazji ich święta.

Nieodłącznym elementem mikołajkowego święta seniorów była wizyta brodatego gościa w czerwonym stroju. Najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymali od świętego Mikołaja paczki ze smakołykami, a na seniorów czekały stroiki przygotowane przez panie z KGW i słodkie upominki.

A.A.