Dnia Seniora ciąg dalszy

Dodano: 2018-11-29 10:44

Kolejny Dzień Seniora w naszej gminie odbył się w środowe popołudnie 28 listopada. Tym razem świętowali członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bukówcu Górnym, którzy jak co roku o tej porze spotkali się w restauracji Stodoła.

Tegoroczne spotkanie przyciągnęło rekordową liczbę blisko 80 seniorów. Wśród nich byli nie tylko Bukówczanie, ale również mieszkańcy Boguszyna, Dłużyny, Grotnik, Machcina i Włoszakowic. Świętowanie w tak doborowym gronie rozpoczęło się od występu miejscowego Zespołu Śpiewaczego „Złota Jesień” pod dyrekcją Stanisława Michalaka, złożonego z kilku piosenek biesiadnych oraz dowcipów opowiadanych przez śpiewaków. Tę część imprezy uświetniło ponadto okolicznościowe przemówienie wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka, który wręczył list gratulacyjny przewodniczącej bukówieckiego PZERiI Longardzie Gąd, a sam odebrał z jej rąk bukiet kwiatów z okazji niedawnego zaprzysiężenia. Życzenia seniorom złożyli także sołtys wsi Tadeusz Malepszy oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Guć. Osobne gratulacje otrzymali też najstarsi uczestnicy wydarzenia – Łucja Dudkowiak z Machcina (91 lat) i Zygmunt Mocek z Bukówca Górnego (87 lat).

Podobnie jak we Włoszakowicach, tak i w Bukówcu gościem specjalnym Dnia Seniora był Marian Furman z Dłużyny, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy na parkiecie.

A.A.