Muzyczne spotkanie zespołów

Dodano: 2018-11-22 13:11

22 listopada wspominamy postać świętej Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Dzień wcześniej swoją „Cecyliadę” zorganizowały dwa zespoły śpiewacze z naszej gminy – „Mezzo Forte” z Krzycka Wielkiego i „Echo” z Sądzi.

Chórzyści oddali cześć swojej patronce w kościele parafialnym pw. NMP w Krzycku Małym, gdzie śpiewami uświetnili okolicznościową mszę świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Artura Rembalskiego, oraz na sali wiejskiej w Sądzi. W drugiej części imprezy do podopiecznych św. Cecylii dołączyli wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz, którzy zostali powitani muzycznymi życzeniami i bukietami kwiatów. Świeżo zaprzysiężony wójt i nowo wybrany przewodniczący odwdzięczyli się tym samym, składając kwiaty i list gratulacyjny na ręce kierowników obu zespołów – Krystyny Kurpisz z „Mezzo Forte” i Zenona Polocha z „Echo”. Głos zabrał również instruktor wokalny Stanisław Michalak, przekazując zaległe gratulacje dla obchodzących niedawno 20-lecie swojej działalności śpiewaków z Krzycka.

Na zakończenie tegorocznej „Cecyliady” gospodarze wykonali jeszcze kilka znanych i lubianych przez wszystkich piosenek biesiadnych.

A.A.