Rowerzyści z Bukówca podsumowali sezon

Dodano: 2018-11-06 21:03

We wtorek 6 listopada członkowie Bukówieckiej Grupy Rowerowej oficjalnie zakończyli sezon kolarski. Tegoroczne wycieczki w ramach konkursu „Dla zdrowia i urody”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, podsumowali w miejscowej restauracji „Stodoła”.

Zgodnie z wieloletnią tradycją bukówieccy rowerzyści spotkali się najpierw pod salą Wiejskiego Domu Kultury, skąd wspólnie wyruszyli na pobliski cmentarz, by zapalić tam znicze na grobach nieżyjących już członków grupy. Kolejnym przystankiem ostatniej w tym sezonie wycieczki rowerowej był cmentarz we Włoszakowicach. Stąd pozostało już tylko wrócić do Bukówca Górnego, gdzie odbyła się oficjalna część imprezy.

W miejscu spotkania przybyłych cyklistów i zaproszonych gości powitał sołtys wsi Tadeusz Malepszy, przy okazji nagradzając bukietem za najwięcej przejechanych kilometrów Marię Poniżą. Podczas imprezy nie mogło też zabraknąć dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich rowerzystów wręczonych przez Annę Nowak i Sylwię Jankowiak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas wtorkowego podsumowania w centrum uwagi była bezsprzecznie pogoda. Nikt z przybyłych nie mógł uwierzyć, że listopad może być aż tak ciepły i słoneczny. Niektórzy stwierdzili nawet, że czują, jakby sezon dopiero się zaczynał, a nie kończył. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć członkom Bukówieckiej Grupy Rowerowej, by w przyszłym roku warunki do uprawiania kolarstwa były podobne, a nawet lepsze.

D.J.