Nauczyciele rozpoczęli świętowanie

Dodano: 2018-10-10 11:14

Jako pierwsi w tym roku zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej świętowali pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym. Coroczne święto nauczycieli obchodzono w miejscowej szkole 9 października, a miejscem organizacji uroczystej akademii z tej okazji była tradycyjnie bukówiecka sala wiejska.

Wtorkowa uroczystość zainaugurowana przez dyrektora szkoły Daniela Piaseckiego obfitowała w wiele podniosłych momentów. Jednym z nich było wręczenie nagród wyróżniającym się pedagogom – dyrektorowi Danielowi Piaseckiemu i nauczycielce Karolinie Kowalczyk-Praiss, którego dokonał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. Do ważnych elementów akademii należały też występy artystyczne przygotowane przez uczniów oraz podziękowania skierowane do nauczycieli.

W pierwszej gminnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, poza licznie zgromadzonymi pracownikami bukówieckiej szkoły, uczniami i emerytowanymi nauczycielami, uczestniczyła również wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatury w Lesznie Małgorzata Nowacka. Warto zaznaczyć, że w najbliższym czasie podobne uroczystości odbędą się także w pozostałych szkołach i przedszkolach naszej gminy.

A.A., zdj. SP Bukówiec Górny