Emocjonujące zakończenie ALWPN

Dodano: 2018-10-08 12:41

Ostatnia, XIV kolejka Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice za nami. Mimo rozstrzygnięć dokonanych przed dwoma tygodniami emocji na boisku nie brakowało. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zakończenia tegorocznych rozgrywek.

 

Choć w poprzedniej kolejce drużyna z Bukówca Górnego zapewniła sobie mistrzostwo ligi, to mecz z ubiegłorocznymi zwycięzcami z Włoszakowic zapowiadał się niezwykle ciekawie. Zawodnicy z Bukówca chcieli udowodnić, że są obecnie najmocniejszym zespołem w rozgrywkach. To zadanie ułatwił im okrojony skład przeciwników, którzy przez całe spotkanie mieli o jednego zawodnika mniej. Ostateczny wynik 4:2 dla Bukówca oznaczał, że nowi mistrzowie zgromadzili na swoim koncie aż 37 punktów – o 9 więcej niż wicemistrzowie z Włoszakowic.

Bukówiec Górny – Włoszakowice 4:2

Bramki: Artur Łupicki, Marcin Dudzik, Eryk Poniży x2 (Bukówiec Górny), Karol Miś x2 (Włoszakowice)

Żółta kartka: Dominik Poniży (Bukówiec Górny)

W drugim meczu Szoguny Krzycko Wielkie zmierzyły się z drużyną Grotniki Team. Zawodnicy z Krzycka, by myśleć o pewnym czwartym miejscu na koniec ligi, musieli to spotkanie wygrać. Było to bardzo trudne zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami górą byli piłkarze z Grotnik, pewnie zwyciężając aż 7:0. Jednak reprezentanci Krzycka czując „nóż na gardle” stanęli na wysokości zadania, wygrywając ostatni pojedynek w tym roku różnicą dwóch bramek.

Szoguny Krzycko Wielkie – Grotniki Team 3:1

Bramki: Daniel Kruk x2, Bartosz Kubacki (Szoguny Krzycko Wielkie) Oskar Grześkowiak (Grotniki Team)

Wagą trzeciego spotkania było szóste miejsce w tabeli ligi, dlatego też pojedynek pomiędzy Sądzią i Dłużyną zapowiadał się nad wyraz ciekawie. Od samego początku mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w aż 8 bramek. Przez Dłuższy czas prowadził zespół FC Sądzia, jednak ambitnie grający zawodnicy Orła doprowadzili do wyrównania. Następnie Orzeł wyszedł na prowadzenie i kiedy wydawało się, że to zawodnicy z Dłużyny wygrają, w ostatniej akcji meczu bramkę na wagę remisu i szóstego miejsca zdobyli reprezentanci Sądzi. Warto podkreślić, że całe spotkanie Orzeł Dłużyna grał w piątkę (o jednego zawodnika mniej).

FC Sądzia – Orzeł Dłużyna 4:4

Bramki: Radosław Nabywaniec, Krzysztof Suleja, Jacek Urbańczak, Jacek Kaczmarek (FC Sądzia) Emil Nowicki, Łukasz Gryziecki x2, Paweł Gracz (Orzeł Dłużyna)

Ostatnie spotkanie ALWPN w 2018 roku rozegrały między sobą Jezierzyce Kościelne i Zbarzewo. Mecz z pozoru „o pietruszkę” należał do nadzwyczaj emocjonujących. Niestety dla Jezierzyc, najpierw po faulu, a następnie za wysuwanie uwag w stronę sędziego, zawodnicy tej drużyny zostali ukarania żółtymi kartkami, przez co zespół spadł w klasyfikacji fair play na drugą pozycję. Żółtą kartką został także ukarany zawodnik ze Zbarzewa. Jezierzyce zwyciężyły, lecz było to tzw. pyrrusowe zwycięstwo.

Jezierzyce Kościelne – Zbarzewo 3:1

Bramki: Artur Górny, Maciej Przydrożny, Michał Żurek (Jezierzyce Kościelne) Norbert Liszatyński (Zbarzewo)

Żółta kartka: Gracjan Tkacz, Krzysztof Śliwiński (Jezierzyce Kościelne) Dawid Kuśnierek (Zbarzewo)

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem ostatnia kolejka ALWPN została rozegrana w pięknej pogodzie. Ceremonia zakończenia tegorocznej edycji ligi odbyła się tuż po ostatnim gwizdku, a pamiątkowe puchary oraz bony na zakup sprzętu sportowego wręczył wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, pod którego patronatem rozgrywki były prowadzone. Mistrzem ALWPN 2018 została reprezentacja Bukówca Górnego. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się Karol Miś, który zdobył aż 27 bramek – 65% wszystkich strzelonych przez Włoszakowice. W klasyfikacji fair play zwyciężyła drużyna Szoguny Krzycko Wielkie, w trakcie całego sezonu ukarana zaledwie jedną żółtą kartką. Podziękowania w formie statuetek za pomoc w organizacji ligi otrzymali z rąk wójta: Adam Lemański (odpowiedzialny za zabezpieczenie medyczne), sędzia Grzegorz Powałowski oraz Grzegorz Trojanowski i Hubert Woźny (szczególnie zaangażowani w organizację ALWPN).

Podczas XIV kolejki na wszystkich obecnych na krzyckim orliku czekał posiłek w postaci kiełbaski z grilla.

Bardzo dziękuję wszystkim drużynom i zawodnikom za udział w Amatorskiej Lidze Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice oraz za grę w myśl zasad fair play. Dziękuję również osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji ligi, a więc: Grzegorzowi Trojanowskiemu i Hubertowi Woźnemu, fotografom w osobach Dominiki Jerzyk, Kamila Szymczaka i Amadeusza Apolinarskiego, ratownikowi medycznemu Adamowi Lemeńskiemu, sędziemu OZPN Grzegorzowi Powałowskiemu oraz byłemu animatorowi krzyckiego orlika Jędrzejowi Zającowi.

Poniżej przedstawiamy ostateczny układ w tabelach tegorocznej edycji ALWPN

A. Szymczak, zdj. D.J.