SPR Włoszakowice w sezonie 2018/2019

Dodano: 2018-10-04 07:50

W sezonie 2018/2019 Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice zgłosiło do rozgrywek ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu cztery zespoły, które będą walczyć o Mistrzostwo Wielkopolski. Prezentujemy składy drużyn reprezentujących poszczególne kategorie wiekowe oraz szczegóły dotyczące systemu rywalizacji.

Junior Młodszy

Skład zespołu: Jakub Bednarczyk (rozgrywający), Szymon Borowczak (rozgrywający), Daniel Hałupka (skrzydłowy), Błażej Kot (rozgrywający), Szymon Kot (skrzydłowy), Dawid Lorych (obrotowy), Rafał Lorenz (skrzydłowy), Alan Malepszy (skrzydłowy), Aleksander Matuszczak (bramkarz), Eryk Poloszyk (bramkarz), Eryk Rutkiewicz (rozgrywający). Trener Jacek Matecki.

Rozgrywki o Mistrzostwo Wielkopolski w tej kategorii rozgrywane są w systemie mecz i rewanż w dwóch grupach (SPR Włoszakowice gra w grupie B). Po zakończeniu eliminacji w każdej z grup, zespoły z miejsc 1-3 awansują do grupy finałowej (6 drużyn), a pozostałe walczyć będą w grupie drugiej o miejsca 6-12. W fazie finałowej rozgrywek również obowiązuje system mecz i rewanż, z tą różnicą, że zespoły do niej zakwalifikowane zachowują punkty meczowe z pierwszej fazy, wywalczone z zespołami, które także do niej awansowały. Zespoły, które zdobędą Mistrzostwo lub Wicemistrzostwo Wielkopolski awansują bezpośrednio do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Młodzik

Skład zespołu: Dawid Jasiński (rozgrywający), Kacper Józefczak (skrzydłowy), Kacper Kamiński (skrzydłowy), Joachim Ławecki (rozgrywający), Mateusz Ławniczak (obrotowy), Alan Malepszy (rozgrywający), Wiktor Mejza (obrotowy), Eryk Nowak (rozgrywający), Tomasz Piasecki (rozgrywający), Eryk Poloszyk (bramkarz), Bartosz Przydróżny (skrzydłowy), Dawid Przydróżny (skrzydłowy), Krzysztof Sznigir (obrotowy), Eligiusz Walkowiak (rozgrywający). Trener Hubert Szkudelski.

Mecze w tej kategorii wiekowej odbywają się w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż) w dwóch grupach (SPR Włoszakowice gra w grupie A). Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 w swojej grupie zagrają następnie w grupie finałowej (6 drużyn). Z kolei drużyny, które zdobędą dwa pierwsze miejsca w rozgrywkach awansują do 1/16 finałów Pucharu ZPRP Młodzików.

Dzieci Chłopcy

Skład zespołu: Miłosz Borowczak (rozgrywający), Kacper Czapczyński (rozgrywający), Kacper Grześkowiak (rozgrywający), Kryspin Gwóźdź (rozgrywając), Jeremiasz Krystians (skrzydłowy), Jakub Małecki (obrotowy), Mikołaj Marecki (rozgrywający), Marceli Nowak (bramkarz), Kacper Pytlik (skrzydłowy), Mikołaj Pytlik (skrzydłowy), Tomasz Skorupiński (skrzydłowy), Rafał Tyl (obrotowy), Nikodem Wolniczak (skrzydłowy), Filip Zalisz (skrzydłowy). Trener Bartosz Budner.

Rozgrywki o Mistrzostwo Wielkopolski w tej kategorii wiekowej będą odbywać się w dwóch fazach. W pierwszej z nich obowiązuje system turniejowy w pięciu grupach. Zespół z Włoszakowic trafił do grupy B, gdzie będzie rywalizował z zepołami: MKS Real Astromal Leszno I, MKS Real Astromal Leszno III, UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski i KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W drugiej fazie rozgrywek pięć najlepszych drużyn z każdej grupy i tzw. zespół z „dziką kartą” zagrają w turnieju finałowym o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Turniej w tej kategorii wiekowej organizowany przez SPR Włoszakowice odbędzie się w lutym 2019 roku.

Dzieci Młodsze

Skład zespołu: Mikołaj Bura,  Piotr Chomski, Marcin Grzesiecki, Tobiasz Gwóźdź, Krystian Knop, Eryk Kraska, Maciej Lecki, Nikodem Lorenz, Filip Owsiany, Krystian Poliwczak, Patryk Przydróżny, Alex Siwy, Zachariasz Walkowiak, Dominik Włodarczyk. Trener Michał Maleszka.

Rozgrywki o Mistrzostwo Wielkopolski w tej kategorii odbywać się będą w dwóch fazach. Pierwsza z nich toczyć się będzie w systemie turniejowym w trzech grupach rozgrywkowych. Zespół z Włoszakowic trafił do grupy B, gdzie rywalizuje z zespołami: MKS Real Astromal Leszno I, MKS Real Astromal Leszno II,  MKS Real Astromal Leszno III i KPR Wolsztyniak Wolsztyn. W drugiej fazie rozgrywek sześć najlepszych zespołów (1 i 2 miejsca z grup) zagra w turnieju finałowym o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Turniej w tej kategorii wiekowej organizowany przez SPR Włoszakowice odbędzie się w grudniu 2018 roku.

Mini Akademia Piłki Ręcznej

Skład: Jakub Bartkowiak, Adam Deluga, Filip Grześkowiak, Wiktor Jabłoński, Adrian Jankowiak,  Antoni Kaminiarz, Gracjan Kasperski, Dawid Kiciński, Maurycy Kokornaczyk, Jakub Łączny, Dawid Pitrowski, Wiktor Poloszyk, Igor Siwy, Oktawiusz Witkiewicz, Tobiasz Witkiewicz. Trener Jakub Kruk.

Mini Akademia Piłki Ręcznej skierowana jest do najmłodszych dzieci (2 klasa szkoły podstawowej i młodsi). Pomysł ten został bardzo mile odebrany przez rodziców, gdyż popołudniowe zajęcia stanowią doskonałą formę dodatkowego kształcenia sprawności fizycznej i ruchowej. Najmłodsi adepci szczypiorniaka, choć jeszcze oficjalnie nie mogą brać udziału w rozgrywkach ligowych, to traktują każdy trening bardzo poważnie i wspólnie z trenerem pracują nad umiejętnościami, które zapewne już niebawem wykorzystają po przejściu do starszych grup wiekowych.

K. Kaczmarek