Diamentowe i Złote Gody 2018

Dodano: 2018-10-03 13:15

2 października w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbyła się uroczystość Diamentowych i Złotych Godów. Uczestniczyły w niej pary z terenu naszej gminy świętujące w tym roku jubileusze 60 lub 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

W mijającym roku jubileusz 60-lecia wstąpienia w związek małżeński świętowały dwie pary: Zofia i Władysław Dworczakowie z Włoszakowic oraz Urszula i Władysław Stankowie z Krzycka Wielkiego.

Z kolei jubileusz 50-lecia ślubu obchodziło aż 17 par: Eugenia i Stefan Borkowscy z Boguszyna, Władysława i Piotr Ciorgowie z Grotnik, Barbara i Mieczysław Dudzikowie z Krzycka Wielkiego, Marianna i Jan Gądowie z Włoszakowic, Waleria i Edward Grochowczakowie z Włoszakowic, Maria i Stanisław Frąckowiakowie z Włoszakowic, Anna i Józef Klabowie z Włoszakowic, Regina i Stanisław Kostrowscy ze Zbarzewa, Cecylia i Ryszard Królowie z Włoszakowic, Bogumiła i Tadeusz Ławeccy z Włoszakowic, Maria i Stanisław Lipowi z Bukówca Górnego, Helena i Franciszek Lucerkowie z Grotnik, Janina i Ludwik Mrozkowiakowie z Dominic, Maria i Józef Piechlowie z Boszkowa, Regina i Zenon Sadowscy z Włoszakowic, Mirosława i Krystian Samolowie z Bukówca Górnego oraz Krystyna i Stanisław Sapowie z Bukówca Górnego.

Podczas uroczystości okolicznościową mowę do zgormadzonych par wygłosił wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, który następnie w towarzystwie sekretarz gminy Moniki Klemenskiej i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Mierzyńskiej-Patrzały wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie (nadane przez Prezydenta RP) oraz podpisane przez siebie listy gratulacyjne. To podniosłe wydarzenie uświetnił dodatkowo recital wokalny Szymona Gądy.

Tekst: A.A., zdjęcia: Kamilla Michalska