ZDG nie próżnuje

Dodano: 2018-09-14 09:19

Obecny rok jest w gminie Włoszakowice rekordowy jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Pod tym względem nie próżnuje również Zarząd Dróg Gminny, który niedawno zakończył i rozpoczął realizację kolejnych zadań.

 

Na wniosek mieszkańców Boguszyna został zamontowany próg zwalniający przy skrzyżowaniu w centrum wsi. Koszt progu wraz z oznakowaniem wyniósł ok. 2 tys. zł.

Na początku obecnego tygodnia pracownicy ZDG rozpoczęli ponadto przebudowę kolejnego, 150-metrowego fragmentu chodnika w Boguszynie. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 40 tys. zł.

W końcu rozpoczęła się również długo oczekiwana przebudowa pierwszego, 250-metrowego odcinka ulicy wiejskiej w Grotnikach (od ulicy Słonecznej w kierunku Dłużyny). Prace wycenione na 318 tys. zł polegają przede wszystkim na wykonaniu ścieku betonowego, regulacji kanalizacji deszczowej, ułożeniu krawężników, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej i budowie chodnika. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, jest firma PHU Ryszard Antkowiak z Krzycka Wielkiego.

A.A.