Nocna kolejka ALWPN

Dodano: 2018-09-13 09:28

W pierwszy piątek września odbyła się XII kolejka Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice. Tym razem wszystkie mecze zostały rozegrane przy sztucznym oświetleniu. Sprawdź wyniki i aktualną sytuację w tabelach.

W meczu otwarcia rywalizowały ze sobą drużyny z Grotnik i Jezierzyc Kościelnych. Wyrównane spotkanie, w którym piłkarze każdej reprezentacji strzelili po 5 bramek, ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Grotniki Team – Jezierzyce Kościelne 5:5

Bramki: Łukasz Chałupka x4, Sławomir Sterna (Grotniki), Jakub Śliwiński, Michał Żurek x2, Mateusz Antoniak x2 (Jezierzyce Kościelne)

***

Drugi mecz to już spotkanie pomiędzy liderami z Bukówca Górnego a Szogunami Krzycko Wielkie. W pierwszej połowie liderzy tabeli łatwo strzelili swoim rywalom trzy gole i na przerwę schodzili pewni końcowego zwycięstwa. Jednak w drugiej części pojedynku zawodnicy z Krzycka zabrali się za odrabianie strat. Mimo wielkiej determinacji i ogromnego wsparcia kibiców, którzy przygotowali dla swoich ulubieńców widowiskowe racowisko, udało im się trafić do bramki przeciwników tylko dwukrotnie.

Szoguny Krzycko Wielkie - Bukówiec Górny 2:3

Bramki: Artur Migdałek, Paweł Taczak (Krzycko Wielkie), Eryk Poniży, Dominik Poniży, Artur Łupicki (Bukówiec Górny)

***

W kolejnym spotkaniu Zbarzewo miało zmierzyć się z Orłem Dłużyna. Jednak ze względu na absencję pierwszej drużyny, sędzia musiał przyznać walkowera drugiej.

Zbarzewo - Orzeł Dłużyna 0:6 (walkower)

***

Na zakończenie XII kolejki odbył się pojedynek między FC Sądzia a Włoszakowicami. Po dość jednostronnym widowisku mecz zakończył się pewną wygraną wicelidera tabeli 1:4.

FC Sądzia - Włoszakowice 1:4

Bramki: Tomasz Nabywaniec (Sądzia), Adrian Adamczewski, Sylwester Hromiak, Karol Miś x2 (Włoszakowice)

Tabela ALWPN po XII kolejce

XII kolejka ALWPN nie przyniosła żadnych zmian w tabeli ligi, przynajmniej jeśli chodzi o miejsca zajmowane przez poszczególne drużyny. Liderem pozostała reprezentacja Bukówca Górnego, a ostatnie miejsce, z zerowym dorobkiem punktowym, nadal zajmuje Zbarzewo.

Bez zmian również w klasyfikacji strzelców. Swoją pozycję w wyścigu po tytuł najskuteczniejszego zawodnika ligi umocnił Karol Miś reprezentujący barwy Włoszakowic, który powiększył swoją przewagę do 3 bramek.

Uczestnicy zmagań ligowych podtrzymali też dobrą passę jeśli chodzi o brak kar indywidualnych. W związku z tym tabela fair play także pozostała niezmieniona, więc na czele wciąż jest drużyna z Jezierzyc Kościelnych, której zawodnicy nie otrzymali jeszcze kartki.

Do zakończenia Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej pozostały już tylko dwie kolejki. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę 23 września, a początek pierwszego spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Jak zawsze zapraszamy do aktywnego kibicowania!

Tekst: A.A., D.J., zdjęcia: D.J., wyniki i tabele: A. Szymczak