Wspólne szkolenie OSP Dłużyna i Włoszakowice

Dodano: 2018-09-12 10:47

Miejscem kolejnego etapu szkoleń organizowanych dla jednostek OSP z naszej gminy była Dłużyna. Tym razem, oprócz gospodarzy terenu, w strażackich manewrach wzięli również udział ochotnicy z Włoszakowic.

Tradycyjnie już tematyka szkolenia związana była z dostarczaniem wody na duże odległości. W Dłużynie strażacy rozwinęli blisko 600 m węży, a do przepompowania wody z miejscowego stawu wykorzystali aż dwie motopompy i zbiornik wodny. Przy okazji druhowie z Włoszakowic sprawdzili swoje działko wodne.

Zarówno uczestnicy, jak i nadzorujący przebieg szkolenia pozytywnie ocenili jego przebieg. Była to doskonała sposobność do wypracowania wspólnego modelu działań.

Szkolenie wzbudziło zainteresowanie mieszkańców naszej gminy, a zwłaszcza tych najmłodszych, którzy z wielką ciekawością przyglądali się działaniom prowadzonym przez strażaków. To dobra informacja dla braci strażackiej, że kolejne pokolenie interesuje się służbą dla dobra społeczeństwa.

P. Wiązania