Włoszakowice doczekają się stadionu lekkoatletycznego

Dodano: 2018-09-11 10:43

Nasza gmina przystąpiła do realizacji kolejnej znaczącej inwestycji pn.: „Budowa stadionu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy istniejącej hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach”. Obiekt powstanie na terenie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a Wieloletnia Prognoza Finansowa zakłada jego wykonanie w latach 2018-2021.

Przypomnijmy, że w zakres przedmiotowego zadania mają wejść następujące elementy:

  1. Mały stadion lekkoatletyczny z bieżnią okólną czterotorową o długości 250 m wraz ze stumetrową prostą do sprintu, skocznią wzwyż, w dal i do trójskoku oraz rzutnią do pchnięcia kulą – nawierzchnia poliuretanowa,
  2. Małe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni ze sztucznej trawy w środku stadionu,
  3. Boisko wielofunkcyjne w miejscu asfaltowego boiska do koszykówki wraz z wymianą piłkochwytów (nawierzchnia poliuretanowa),
  4. Trybuna dla 150 osób wzdłuż prostej bieżni stadionu,
  5. Ogrodzenie przy/wzdłuż istniejącej hali sportowej,
  6. Odwodnienie liniowe dookoła bieżni stadionu lekkoatletycznego,
  7. Odwodnienie boiska wielofunkcyjnego,
  8. Oświetlenie obiektu.

W latach 2018/2019 wykonane zostaną roboty sanitarne polegające na budowie systemu odwodnienia boisk, a ich wykonawcą jest Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach. Pozostały zakres prac będzie zrealizowany w latach 2020/2021 przez wykonawcę wyłonionego w drodze przetargu nieograniczonego.

Gmina Włoszakowice zamierza w roku 2020 wystąpić z wnioskiem o częściowe dofinansowanie tej inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szacunkowy koszt zadania opiewa na kwotę ok. 3 mln zł.

Plan zagospodarowania stadionu przedstawiamy w poniższym pliku pdf.

Pełnomocnik ds. realizacji inwestycji Rafał Jagodzik