Oficjalne otwarcie krzyckiej sali wiejskiej

Dodano: 2018-08-07 12:16

Choć odnowiona sala wiejska w Krzycku Wielkim cieszy mieszkańców tej miejscowości już od początku maja, to jej oficjalne otwarcie i zaprezentowanie nastąpiło dopiero w pierwszy poniedziałek sierpnia.

W prezentacji świeżo wyremontowanego obiektu uczestniczyli: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, dyrektor GOK Monika Lucerek, sołtys wsi Marzena Ratajczak wraz z Radą Sołecką, opiekun sali Stanisław Skorupiński, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Krzycku Wielkim z przewodniczącą Alicją Marach na czele oraz reprezentanci miejscowej jednostki OSP – prezes Henryk Simon i naczelnik Maciej Płócieniczak.

Przypomnijmy, że rozpoczęta w listopadzie ub.r. inwestycja pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Krzycku Wielkim” była realizowana przez firmę „LUX” z siedzibą w Święciechowie. Zadanie obejmowało m.in. wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej, podłogi, sufitu, instalacji elektrycznej, malowanie ścian, odświeżenie pomieszczeń gospodarczych, ocieplenie elewacji oraz budowę wewnętrznej instalacji gazowej i c.o. w budynku. Całkowity koszt inwestycji przeprowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach wyniósł 376.995 zł, a projekt został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

A.A.