Śpiewacy zakończyli kurs

Dodano: 2018-08-07 09:12

XIII Mistrzowski Kurs Wokalny prowadzony w naszej gminie przez Katedrę Wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu zakończył się w niedzielny wieczór 5 sierpnia. Doskonalone w trakcie całego tygodnia umiejętności wokalne śpiewacy zaprezentowali podczas finałowego koncertu w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach.

Na pałacowej scenie wystąpiło łącznie 17 młodych śpiewaków, którym przy fortepianie towarzyszyli Alicja Tarczykowska i Szymon Musioł. W programie koncertu znalazły się utwory z kilkunastu popularnych oper i operetek, autorstwa takich wybitnych kompozytorów jak chociażby Wolfgang A. Mozart, Johann Strauss czy Feliks Nowowiejski. Pieśniom wykonywanym w różnych europejskich językach uważnie przysłuchiwała się zgromadzona w sali publiczność, z wójtem gminy Włoszakowice Stanisławem Waligórą na czele.

Doskonałym zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie pieśni z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki. Zanim to jednak nastąpiło śpiewacy odebrali dyplomy ukończenia kursu z rąk prowadzących zajęcia pedagogów – prof. AM Barbary Mądrej Bednarek i prof. zw. Wojciecha Maciejowskiego (wspieranych przez mgr Elizę Kierepkę i mgr Piotra Maciejowskiego). Dodatkowe gratulacje złożyła młodym artystom również dyrektor GOK Monika Lucerek.

A.A.