Piłkarska rywalizacja w duchu fair play

Dodano: 2018-07-09 09:43

W pierwszą sobotę lipca na terenie boiska piłkarskiego w Dłużynie odbyła się trzecia edycja Turnieju Fair Play, czyli imprezy sportowej współorganizowanej przez gospodarzy obiektu oraz Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny reprezentujące następujące miejscowości z naszej gminy: Bukówiec Górny, Dłużynę, Grotniki oraz Włoszakowice. Rywalizacja między nimi, podobnie jak w minionych latach, toczyła się w myśl zasady „każdy z każdym”. Dwa zespoły, którym udało się zebrać największą ilość punktów w początkowej fazie zawodów, rywalizowały następnie o pierwsze miejsce, a dwa pozostałe o trzecie.

Po wyrównanych i bardzo emocjonujących zmaganiach, do finału awansowały drużyny z Bukówca Górnego oraz Grotnik. Ich spotkanie dostarczyło kibicom jeszcze większych emocji, gdyż walka o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się dopiero w rzutach karnych, w których więcej szczęścia miała reprezentacja Grotnik. W meczu o trzecie miejsce zwycięski okazał się zespół gospodarzy.

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczone przez przedstawiciela „Orła” Dłużyna Bogdana Sujeckiego oraz prowadzącego imprezę Tomasza Kaźmierczaka. Wywalczone trofea można było następnie świętować podczas tradycyjnej zabawy tanecznej.

D.J.