Walczyli o mistrzostwo wielkopolski

Dodano: 2018-05-12 13:27

Piątkowym Turniejem Finałowym Mistrzostw Wielkopolski o Puchar Prezesa WZPR zakończyły się tegoroczne rozgrywki piłki ręcznej w kategorii dzieci – chłopcy rocznik 2005 i młodsi. Gospodarzem zawodów o randze wojewódzkiej była w tym roku hala sportowo-środowiskowa we Włoszakowicach.

Do turnieju zainaugurowanego przez wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę przystąpiło łącznie 7 drużyn z całej Wielkopolski (jedna nie dojechała), które okazały się najlepsze we wcześniejszej fazie rozgrywek. Ekipy reprezentujące Poznań, Oborniki Wielkopolskie, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Wolsztyn i Włoszakowice walczyły o tytuł mistrzowski w trakcie całego dnia zmagań. Wyniki 14 meczów pozwoliły na ukształtowanie końcowej klasyfikacji zawodów, która przedstawia się następująco:

  1. SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie
  2. KPR Wolsztyniak Wolsztyn
  3. UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski
  4. MKS Poznań II
  5. SPR Włoszakowice
  6. MKS Real Astromal Leszno
  7. MKS Poznań I
  8. UKS Spartakus Buk (drużyna nieobecna)

Po wielogodzinnej rywalizacji mistrzostwo wielkopolski wywalczyła bezkonkurencyjna tego dnia drużyna z Obornik Wielkopolskich, która w finale pewnie pokonała ekipę z Wolsztyna. Najniższy stopień podium przypadł w udziale reprezentacji Ostrowa Wielkopolskiego. Szczypiorniści z Włoszakowic ostatecznie uplasowali się na bardzo dobrym piątym miejscu, co tylko potwierdza, że zasługują na miejsce wśród najlepszych ekip w naszym województwie.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary wręczone przez wójta Stanisława Waligórę, prezesa WZPR Marka Werle, członka zarządu WZPR Ryszarda Kmiecika i prezesa GZK Rafała Jagodzika. Zespoły z podium odebrały dodatkowo pamiątkowe medale, a zwycięzcy mistrzowskie trofeum, o które toczyła się rywalizacja.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice, które ufundowało puchary i medale, oraz Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej.

A.A.