Sprawozdanie z IV kolejki ALWPN

Dodano: 2018-05-09 11:34

Grad goli, wspaniała pogoda i spora liczba kibiców – tak w skrócie prezentuje się bilans IV kolejki Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice. Zobacz wyniki meczów rozegranych w sobotni wieczór 5 maja.

Pierwszy gwizdek rozległ się równo o godzinie 18. W meczu otwarcia zmierzyły się reprezentacje Krzycka Wielkiego i Zbarzewa. Jak donosi facebook’owa strona krzyckiej drużyny: Gracze Szogunów myślami byli zapewne jeszcze przy grillach, gdy w 2 minucie drużyna Zbarzewa zdobyła gola. Podziałało to na nas jak zimny prysznic i błyskawicznie zdobyliśmy bramkę wyrównującą. W pierwszej połowie udało się nam dołożyć kolejną i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron byliśmy stroną dominującą, co zaowocowało strzeleniem kolejnych 2 goli.

Szoguny Krzycko Wielkie – Zbarzewo 4:1

Bramki: Artur Migdałek x3 (Krzycko Wielkie), Bartek Kubacki (Krzycko Wielkie), Dominik Nędzyk (Zbarzewo)

***

W drugim spotkaniu przedostatnie w tabeli Jezierzyce Kościelne podejmowały lidera z Bukówca Górnego. Zgodnie z przewidywaniami faworyci pewnie pokonali outsiderów ligi, strzelając im aż 5 bramek i tracąc przy tym zaledwie jedną. Hat-tricka zanotował Eryk Poniży.

Jezierzyce Kościelne – Bukówiec Górny 1:5

Bramki: Mateusz Antoniak (Jezierzyce Kościelne), Eryk Poniży x3 (Bukówiec Górny), Damian Stępczak (Bukówiec Górny), Dawid Kaczor (Bukówiec Górny)

***

Trzeci pojedynek to starcie ekipy FC Sądzia i wicelidera z Grotnik. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, o czym świadczy chociażby liczba strzelonych bramek. Ostatecznie lepsi okazali się faworyci spotkania, którzy konsekwentnie depczą po piętach liderowi. Reprezentanci Sądzi sensacyjnie nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, przez co zajmują trzecie miejsce od końca.

FC Sądzia – Grotniki Team 3:5

Bramki: Marcin Nabywaniec (Sądzia), Tomasz Nabywaniec (Sądzia), Krzysztof Suleja (Sądzia), Wojciech Olejniczak (Grotniki), Oskar Grześkowiak x2 (Grotniki), Marek Borowczak (Grotniki), Emil Malepszak (Grotniki)

***

Mecz wieńczący IV kolejkę to prawdziwy festiwal goli w wykonaniu obrońców tytułu. Włoszakowiczanie trafiali do bramki rywali z Dłużyny aż dziewięciokrotnie, a sami wyciągali piłkę z bramki tylko dwa razy. Po hat-tricku zdobyli Karol Miś i Marcin Pitrowski.

Orzeł Dłużyna – Włoszakowice 2:9

Bramki: Patryk Dudziński (Dłużyna), bramka samobójcza (dla Dłużyny), Łukasz Pytlik (Włoszakowice), Adrian Adamczewski (Włoszakowice), Karol Miś x3 (Włoszakowice), Marcin Pitrowski x3 (Włoszakowice), Łukasz Maciąg (Włoszakowice)

Tabela po IV kolejce

IV kolejka nie przyniosła żadnych zmian w tabeli ligi, przynajmniej jeśli chodzi o miejsca zajmowane przez poszczególne drużyny.

Klasyfikacja strzelców (zawodnicy z przynajmniej 2 strzelonymi bramkami)

Nowymi liderami klasyfikacji strzelców zostali Artur Migdałek z Krzycka Wielkiego oraz Marcin Pitrowski z Włoszakowic, którzy w trakcie IV kolejki zdobyli po hat-tricku i teraz mają na swoich kontach 6 trafień. Również dzięki hat-trickowi na trzecie miejsce awansował Karol Miś z Włoszakowic, posiadający o jednego gola mniej.

Ze względu na brak indywidualnych kar podczas IV kolejki, tabela fair play pozostała bez zmian.

Kolejna, V kolejka ALWPN zostanie rozegrana w sobotę 19 maja. Początek również o godzinie 18.00. Zapraszamy do uczestniczenia i aktywnego kibicowania!

Tekst: A.A., wyniki: A. Szymczak, zdjęcia: D.J.