Posprzątali swoją małą ojczyznę

Dodano: 2018-04-09 14:42

W sobotę 7 kwietnia odbyła się kolejna edycja akcji „Sprzątamy Zbarzewo i okolice”, której głównym organizatorem była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. W wydarzeniu wzięło udział około 50 mieszkańców wsi, w tym dzieci, młodzież, osoby dorosłe i strażacy ochotnicy.

Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Zbarzewa oraz ich odpowiedzialności za środowisko lokalne. Na samym początku uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, które ruszyły w wyznaczone wcześniej obszary miejscowości. Podczas sprzątania zebrano łącznie około dwie tony odpadów, a najwięcej z nich zalegało niestety w przydrożnych rowach.

Za swoją ciężką pracę wszyscy uczestnicy akcji zostali nagrodzeni ciepłym posiłkiem. Partnerem tej szczytnej lokalnej inicjatywy był Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o., który przygotował poczęstunek dla ochotników, a także włoszakowickie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dominik Zając, które zabezpieczało akcję logistycznie oraz zadbało o prawidłowy transport i zagospodarowanie zebranych odpadów.

K. Kaczmarek