Prawdziwa „Wiosna w lesie”

Dodano: 2018-04-09 09:54

Już po raz XXV miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej z gminy Włoszakowice oraz okolicznych miejscowości, powitali wiosnę na świeżym powietrzu, w otoczeniu budzącej się do życia przyrody. Wszystko za sprawą jubileuszowej edycji Rajdu „Wiosna w lesie”, która odbyła się w słoneczną sobotę 7 kwietnia.

W corocznym rajdzie zorganizowanym przez MKKT-PTTK „Łaziki” wzięło udział 147 uczestników z Leszna, Kościana, Mosiny, Brenna, Skarżynia, Wilkowic, Jezierzyc Kościelnych i Włoszakowic. Głównym celem wędrowców i rowerzystów była jak co roku Leśniczówka Mścigniew, gdzie oprócz ciepłych napojów i kiełbasek z grilla, czekały na wszystkich konkursy z ciekawymi nagrodami. Rywalizacja w konkursie krajoznawczym oraz czterech konkurencjach sprawnościowych (układanka, lotka, rzuty podkową i złap piłkę) toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci z klas I-III oraz starsi.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach okazali się:

I. Konkurs krajoznawczy

Kl. I-III: 1. Piotr Chomski, 2. Marcin Jagodzik, 3. Jakub Bartkowiak, 4. Magdalena Jurga, 5. Nikola Dopiera, 6. Przemysław Nowak

Starsi: 1. Genowefa Krawiec, 2. Klaudia Ratajska, 3. Wiktoria Wolniczak, 4. Krystyna Anioła, 5. Otylia Nowicka, 6. Michał Konieczny

II. Układanka

Kl. I-III: 1. Nikola Dopiera, 2. Antonina Lewandowska, 3. Julia Wawrzyniak

Starsi: 1. Klaudia Przewoźna, 2. Zofia Jagodzik, 3. Martyna Chomska

III. Lotka

Kl. I-III: 1. Antonina Nowak, 2. Maja Wawrzyniak, 3. Piotr Chomski

Starsi: 1. Mieczysław Mikołajczak, 2. Julia Górczak, 3. Henryk Bartoszewski

IV. Rzuty podkową

Kl. I-III: 1. Hanna Zalisz, 2. Zofia Jagodzik, 3. Julia Lecka

Starsi: 1. Henryk Perz, 2. Bernadeta Borowczak, 3. Halina Hoch

V. Złap piłkę

Kl. I-III: 1. Zofia Hajndrych, 2. Magdalena Jurga, 3. Jakub Bartkowiak

Starsi: 1. Henryk Perz, 2. Tomasz Królikiewicz, 3. Kinga Nowak

Włoszakowickie „Łaziki” dziękują Kołu Łowieckiemu „Bór” Hetmanice za udostępnienie kwatery myśliwskiej na potrzeby imprezy, a także Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Nadleśnictwu Włoszakowice za pomoc organizacyjną.

Tekst: K. Jankowiak, A.A., zdjęcia: A.A.