Zimowe zmagania dobiegły końca

Dodano: 2018-03-12 12:11

Prawdziwie wiosenne warunki towarzyszyły uczestnikom ostatniego, czwartego etapu zimowego „Crossu Ścieżkami Bartka z Piekła”, który odbył się w niedzielę 11 marca. W zmaganiach wieńczących rywalizację w cyklu wzięła udział rekordowa liczba 92 biegaczy i piechurów.

Cykl czterech biegów na dystansach 5 i 10 km rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. W ciągu trzech miesięcy impreza organizowana przez klub HKS Azymut Mochy przyciągnęła w malowniczą okolicę Dominic kilkuset uczestników, którzy w zróżnicowanych, często trudnych warunkach walczyli o miano najlepszego. Poszczególne etapy imprezy odbyły się 17 grudnia, 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. Wyniki IV rundy można znaleźć pod adresem: www.azymutmochy.pl/wp-content/uploads/2017/11/wyniki-Cross-Bartka-4.-runda-z-międzyczasami.txt. Poniżej przedstawiamy również klasyfikację generalną całego cyklu:

10 km – www.azymutmochy.pl/wp-content/uploads/2017/11/wyniki-końcowe-10-km.pdf

5 km – www.azymutmochy.pl/wp-content/uploads/2017/11/wyniki-końcowe-5-km.pdf

Nordic Walking – www.azymutmochy.pl/wp-content/uploads/2017/11/wyniki-końcowe-Nordic-Walking.pdf 

Wszystkie etapy „Crossu Ścieżkami Bartka z Piekła” ukończyło aż 63 zawodników, którzy oprócz satysfakcji mają teraz pokaźną kolekcję czterech medali (warto wspomnieć, że na ostatnim z nich widnieje wizerunek włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich). Ponadto, podczas uroczystej dekoracji zwycięzców, najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Współorganizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Włoszakowice, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Życie jest piękne” z Leszna, Sołectwo Dominice, Gmina Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tekst: A.A., zdjęcia: e-boszkowo.pl